"Astronomi Testi" adlı testte 14 soru vardır. Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Alan Bilgisi kategorisinde yayınlanan teste 13929 kişi bakmış, 2746 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Astronomi Testi" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Astronomi TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Aşağıdaki tanımlardan hangisi hibrit güneş tutulmasına aittir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Güneşten genellikle güneş rüzgârlarıyla gelen yüksek enerjili parçacıklar girdiğinde aşağıdaki olaylardan hangisi gerçekleşir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Güneş’te en fazla oranda bulunan iki gaz aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Dünya’dan uzay yolculuğuna çıkan bir uzay aracı önce Mars’a sonra sırayla diğer üç gezegene uğrayacaktır. Uğrayacağı üç gezegen sırasıyla hangileridir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Gökyüzünü neden mavi olarak görürüz?
Boş Bırak
6 - Bilgi İnsan gözünün gördüğü “görünür ışık” olarak adlandırdığımız dalgaların dalga boyları kaç nanometre arasıdır?
Boş Bırak
7 - Bilgi Kara deliklerin, nötron yıldızlarının, çift yıldız sistemlerinin, süpernova kalıntılarının, güneş ve hatta çoğu gezegenin yaydığı ışının türü ve de tıpta teşhis amaçlıda kullanılan ışınlar hangisidir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi elektomanyetik dalgalardan biri değildir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Ay’ın hareketleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
Boş Bırak
10 - Bilgi Ay’ın evreleri oluş sırasına göre hangi seçenekte doğru verilmiştir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Dünya’nın Ekvator’dan şişkin, kutuplardan basık kendine özgü olan şekli aşağıdakilerden hangisinde doğru adlandırılmıştır?
Boş Bırak
12 - Bilgi Aşağıda verilen bilgilerden hangisi hibrit güneş tutulmasını aittir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Bulutla bulut arasında olan elektriksel boşalmaya ………… ve bulutla toprak arasındaki elektriksel boşalmaya ise ………… denir.
Yukarıdaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik olaya ne denir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.