Astronomi TestiGoogle'da Ara

"Astronomi Testi" adlı testte 14 soru vardır. Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Alan Bilgisi kategorisinde yayınlanan teste 10997 kişi bakmış, 2055 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Astronomi Testi" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Aşağıdaki tanımlardan hangisi hibrit güneş tutulmasına aittir?
2 - Bilgi Güneşten genellikle güneş rüzgârlarıyla gelen yüksek enerjili parçacıklar girdiğinde aşağıdaki olaylardan hangisi gerçekleşir?
3 - Bilgi Güneş’te en fazla oranda bulunan iki gaz aşağıdakilerden hangisidir?
4 - Bilgi Dünya’dan uzay yolculuğuna çıkan bir uzay aracı önce Mars’a sonra sırayla diğer üç gezegene uğrayacaktır. Uğrayacağı üç gezegen sırasıyla hangileridir?
5 - Bilgi Gökyüzünü neden mavi olarak görürüz?
6 - Bilgi İnsan gözünün gördüğü “görünür ışık” olarak adlandırdığımız dalgaların dalga boyları kaç nanometre arasıdır?
7 - Bilgi Kara deliklerin, nötron yıldızlarının, çift yıldız sistemlerinin, süpernova kalıntılarının, güneş ve hatta çoğu gezegenin yaydığı ışının türü ve de tıpta teşhis amaçlıda kullanılan ışınlar hangisidir?
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi elektomanyetik dalgalardan biri değildir?
9 - Bilgi Ay’ın hareketleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
10 - Bilgi Ay’ın evreleri oluş sırasına göre hangi seçenekte doğru verilmiştir?
11 - Bilgi Dünya’nın Ekvator’dan şişkin, kutuplardan basık kendine özgü olan şekli aşağıdakilerden hangisinde doğru adlandırılmıştır?
12 - Bilgi Aşağıda verilen bilgilerden hangisi hibrit güneş tutulmasını aittir?
13 - Bilgi Bulutla bulut arasında olan elektriksel boşalmaya ………… ve bulutla toprak arasındaki elektriksel boşalmaya ise ………… denir.
Yukarıdaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
14 - Bilgi Güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik olaya ne denir?