2014 Kpss Güncel Bilgiler TestiGoogle'da Ara

"2014 Kpss Güncel Bilgiler Testi" adlı testte 15 soru vardır. Kpss Anayasa kategorisinde yayınlanan teste 50560 kişi bakmış, 16717 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "2014 Kpss Güncel Bilgiler Testi" adlı testin zorluk seviyesi Zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Türkiye karşıtı görüşleriyle tanınan Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy aşağıdaki uluslararası kuruluşlardan hangisinin ilk başkanı olarak 2010 yılında göreve başlamıştır?
2 - Bilgi Türk parasında bir geçiş dönemi öngören YTL’nin yürürlüğe girişi ile tamamen yürürlükten kaldırılması arasında geçen süre ne kadardır?
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Türkiye ekonomisinin temel döviz geliri kaynaklarından biri değildir?
4 - Bilgi Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu aşağıdaki kuruluşlardan hangisinin bünyesinde yer alır?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye’de ekonomi yönetiminde hükümet dışında görev yapan kurullardan biri değildir?
6 - Bilgi Aşağıdaki Avrupa Birliği üyesi ülkelerden hangisi ortak para birimi sistemine dahil değildir?
7 - Bilgi Türkiye’de vergi iadesi uygulaması yerine aşağıdakilerden hangisi getirilmiştir?
8 - Bilgi 2009 yılı UNESCO tarafından hangi ilim adamımızın adı ile anılmıştı?
9 - Bilgi Avrupa Birliği’nin ilk daimi başkanlığa getirilen Herman Van Rompuy hangi ülkenin eski başbakanıdır?
10 - Bilgi Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyinin 2009 Haziran ayındaki dönem başkanlığı Türkiye adına kim yürütmüştür?
11 - Bilgi 2010 yılı Türkiye'de ne yılı olarak kutlandı?
12 - Bilgi 2009’da yapılan yüksek düzeyli stratejik işbirliği toplantılarının ardından aşağıdaki ülkelerden hangisi ile Türkiye arasındaki karşılıklı vize uygulaması kaldırılmıştır?
13 - Bilgi 2010 Kış Olimpiyatları hangi şehirde düzenlendi?
14 - Bilgi 2009 yılının ikinci yarısında Avrupa Birliği dönem başkanlığını yürüten ülke aşağıdakilerden hangisidir?
15 - Bilgi Avrupa’nın en büyük sinema birliği UNIC’ın dönemsel toplantısına 28 Ekim 2009’de aşağıdaki ülkelerden hangisi ev sahipliği yapmıştır?