Kpss Coğrafya Bilgi TestiGoogle'da Ara

"Kpss Coğrafya Bilgi Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 9710 kişi bakmış, 3019 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Coğrafya Bilgi Testi" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Yeni Dünya Ülkelerinden Avustralya`da çok farklı iklimler görülür. Aşağıdakilerden hangisi, Avustralya`da görülmez?
2 - Bilgi Batı-doğu yönünde geniş alan kaplamayan ülkelerde kullanılan saat dilimi azdır. Buna göre, aşağıdaki hangi ülkede kullanılan saat dilimi daha azdır?
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Fransa`nın ekonomik özelliklerinden biri değildir?
4 - Bilgi Step (Bozkır) ikliminin görüldüğü ülkelerde küçükbaş hayvancılık yaygındır. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde küçükbaş hayvancılığın daha çok yapılması gerekir?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi tektonik deprem olasılığının en az olduğu illerimiz arasındadır?
6 - Bilgi Buzulların aşındırma etkisinin aşağıdaki ülkelerden hangisinde daha fazla olması gerekir?
7 - Bilgi Marmara Bölgesi, turizm geliri en yüksek olan bölgedir. Bu durumun nedeni, aşağıdakilerden hangisinin fazlalığıyla açıklanamaz?
8 - Bilgi Türkiye`de hayvancılık, doğal bitki örtüsüne bağlı bir dağılış gösterir. Aşağıdakilerden hangisinde, bu durum daha az görülür?
9 - Bilgi İsviçre ekonomisi farklı etkinlikleriyle tanınır. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan değildir?
10 - Bilgi Güney Afrika Cumhuriyeti`nde Akdeniz İklimi görülür. Buna göre, Türkiye`de yetişen hangi ürün Güney Afrika`da da doğal koşullarda yetişebilir?