"Kpss Coğrafya Bilgi Testi 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 8166 kişi bakmış, 2540 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Coğrafya Bilgi Testi 2" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Coğrafya Bilgi Testi 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Kuzeybatı Avrupa ülkelerinde akarsu ağızlarında haliçler oluşur. Aşağıdakilerden hangisi, haliç oluşumunun nedenidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bir ülkenin gelişmişlik derecesinin göstergelerinden birisi değildir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Kıyı Meltemi, Bora ve Poyraz Rüzgarlarının ortak özelliği, aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi İnsanın tarımla uğraşmaya başladığından beri toprak üzerinde olumlu ve olumsuz bir takım etkileri olmuştur. Aşağıdakilerden hangisi, insanların toprak üzerindeki olumsuz etkilerindendir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Herhangi bir noktaya güneş ışınlarının en büyük açıyla düştüğü an, yerel saat 12:00 `dır. Oysa sıcaklığın orada en yüksek olduğu an 13:00 - 14:00 civarındadır. Bu durumun nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Türkiye`deki doğal bitki örtüsü dağılışını gösteren bir haritadan, aşağıdakilerden hangisiyle ilgili bilgi edinilebilir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Kırkıncı paralel üzerindeki bir noktanın hangi yarımkürede yer aldığı aşağıdakilerin hangisine bakılarak saptanamaz?
Boş Bırak
8 - Bilgi Orta kuşak okyanus iklimi her mevsimi yağışlı olan, yazın aşırı sıcakların, kışın aşırı soğukların görülmediği bir iklim tipidir. Buna göre, Türkiye`nin aşağıdaki coğrafi bölümlerinden hangisinin kıyı kesiminde görülen iklim tipi orta kuşak okyanus iklim
Boş Bırak
9 - Bilgi Türkiye`de, kurak geçen bir yıl içinde aşağıdakilerin hangisinde azalma olması beklenmez?
Boş Bırak
10 - Bilgi Göl sularının kapladığı alan yıl içinde değişiklik gösterir. Bunda göl çanağının derinliği, buharlaşma oranı, gölü besleyen akarsuların getirdiği su miktarı etkilidir. Buna göre, bulundukları yörelerin doğal koşullarıda göz önüne alındığında aşağıdaki g
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.