Kpss Coğrafya Genel Test 4Google'da Ara

"Kpss Coğrafya Genel Test 4" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 4271 kişi bakmış, 894 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Coğrafya Genel Test 4" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi 1 / 600.000 ölçekli haritada 7 cm kare ile temsil edilen bir alan gerçekte kaç km kare `dir?
2 - Bilgi Aşağıdaki illerden hangisindeki nüfuslanma madencilik ve metalurji endüstrisi ile açıklanabilir?
3 - Bilgi Türkiye`nin hidroelektrik potansiyeli Avrupa`nın çoğu ülkesinden fazladır. Aşağıdakilerden hangisi bu durumun nedenlerinden biridir?
4 - Bilgi Aşağıdaki endüstri dallarından hangisinde Türkiye`nin hammadde kaynakları yeterli olmadığı için, dışalım yapılır?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Doğu Karadeniz Bölgesinde yerşekillerinin çok engebeli oluşunun sonuçlarından biri değildir?
6 - Bilgi Aşağıdaki ülkelerden hangisinde tüm olumsuz koşullara karşın tarımsal üretim fazladır?
7 - Bilgi "Büyük ticaret şehirleri gelişimlerini ulaşım olanaklarına borçludur" yargısına aşağıdaki merkezlerden hangisi kanıt olabilir?
8 - Bilgi Aşağıdaki endüstri kuruluşlarının Türkiye’deki coğrafî dağılışı göz önüne alındığında, fabrikaların yeri belirlenirken ham maddeye yakınlık, hangisinde öncelikli etken olmamıştır?
9 - Bilgi Bir bölgede yıl içinde en fazla esen rüzgârlara hakim rüzgâr, bu yönede hakim rüzgâr yönü adı verilir. Yer şekillerinin rüzgârlara yön verici etkisi dikkate alındığında Büyük Menderes Vadisi´nde hakim rüzgâr yönü aşağıdakilerden hangisidir?
10 - Bilgi Türkiye`de hidroelektrik santrallerin Doğu Anadolu`da daha yaygın olması, aşağıdakilerden hangisi ile açıklanır?