"Kpss Coğrafya Tekrar Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 5523 kişi bakmış, 1130 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Coğrafya Tekrar Testi" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Coğrafya Tekrar TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Türkiye`de enflasyonu düşürmek ve kalkınma hızını yükseltmek amacıyla, son yıllarda yapılan çalışmalar arasında, aşağıdakilerden hangisi gösterilemez?
Boş Bırak
2 - Bilgi Bir bölgede sanayinin gelişmesi, hammadde ve enerji kaynaklarına yakınlıkla doğru orantılıdır. Buna göre, aşağıda verilen coğrafi bölümlerin hangisinde sanayinin gelişememesi bu duruma bağlanamaz?
Boş Bırak
3 - Bilgi Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesimleri ile Ege Bölgesi’nin Kıyı Ege Bölümü birbirleriyle karşılaştırıldıklarında, aşağıdakilerden hangisi bakımından benzerlik gösterdiği söylenebilir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, bir ülkede köyden kente göç olmasının beraberinde getirdiği sonuçlardan biri olamaz?
Boş Bırak
5 - Bilgi Kişi başına düşen gelirin fazla olduğu ülkelerde yaşam düzeyi yüksektir. Aşağıdakilerden hangisi, bunlardan birisi değildir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Ormanlık alanlarda, uzaktan bakıldığında birbirine paralel yolların bulunduğu görülür. Bu durumun nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, bir ülkedeki geçim kaynağının daha çok tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu gösterir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Akdeniz Bölgesi’nde turizmin gelişmesinde, aşağıdakilerden hangisinin etkili olduğu söylenemez?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdaki endüstri kuruluşlarından hangisinde, Türkiye’nin mutlaka dışarıya bağımlılık gösterdiği söylenebilir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Bir yerde yeryüzü şekillerinin düz veya engebeli olmasının, aşağıdakilerden hangisi üzerinde etkili olduğu söylenemez?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.