"Kpss Genel Coğrafya Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 5619 kişi bakmış, 1100 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Genel Coğrafya Testi" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Genel Coğrafya TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Ege Bölümü’nün önemli yüzey flekillerini, doğubatı yönünde uzanan dağlar ve bunlar arasında bulunan uzun ve geniş çöküntü alanları oluşturur. Buna göre, Ege Bölümü’nde yüzey şekillerinin aşağıdakilerin hangisi üzerinde etkili olduğu söylenemez?
Boş Bırak
2 - Bilgi İç Anadolu Bölgesi’nin aşağıdaki özelliklerinden hangisi üzerinde yağış azlığının etkisi yoktur?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye’de tarla tarımında birim alandan alınan ürün miktarını artıracak önlemlerden biri değildir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Gelişmekte olan bir ülkede meydana gelecek aşağıdaki değişikliklerden hangisi, bu ülkenin gelişmiş ülke durumuna geçmekte olduğunun bir göstergesi olamaz?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisinde enlemin etkili olduğu savunulamaz?
Boş Bırak
6 - Bilgi Bir haritada yer alan I. bir yolun eğimi, II. bir ilin izdüşümsel alanı, III. bir akarsuyun uzunluğu, niceliklerinden hangileri haritanın ölçeğinden yararlanılarak hesaplanabilir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Afrika Kıtası’nın hem kuzeyinde hem de güneyinde, Akdeniz iklimi görülen yerlerin olması aşağıdakilerden hangisine bağlanabilir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Yeryüzünde, genel hava dolaşımının yanı sıra, yerel basınç koşullarındaki değişmelere bağlı olarak gün içinde kara ile deniz, dağ ile vadi arasında yerel rüzgârlar da eser. Buna göre, yerel rüzgârlarla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Boş Bırak
9 - Bilgi Günlük sıcaklık farkının fazlalığı ve donma çözülme olaylarının sıklığı mekanik çözülmeyi hızlandırır. Buna göre, aşağıdaki yerlerin hangisinde mekanik çözülmenin en az olması beklenir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Bir akarsuyun ağzında delta bulunması, bu akar suyla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisinin göstergesi olamaz?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.