Gelişim Psikolojisi Karma Test 2Google'da Ara

"Gelişim Psikolojisi Karma Test 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 34836 kişi bakmış, 11577 kişi ise testi çözmüştür. Testte 3 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Karma Test 2" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Zihinsel gelişim açısından “kritik dönem" hangi anlama gelir?
2 - Bilgi Gelişimsel bağlamada “olgunlaşma" hangi anlama gelmektedir?
3 - Bilgi İki yaşındaki bir çocuk kaydıraktan kaymak istemekte, kendisini tutmaya çalışan annesinin ellerini itmektedir. Çocuğun bu davranışı hangi gelişimsel özellikle açıklanabilir?
4 - Bilgi Somut işlemler dönemindeki bir çocuğa eşit miktarda kilden oluşturulmuş iki top gösterilmiş ve hangisinde daha çok kil olduğu sorulmuştur. Çocuktan, “ikisinde de aynı." yanıtı alındıktan sonra, onun gözü önünde, toplardan biri bozulup üç tane küçük top halinde getirilmiştir.
Bu çocuğun “bu üç küçük topta mı yoksa bozulmayan topta mı daha çok kil var?" sorusuna, aşağıdaki yanıtlardan hangisini vermesi beklenir, neden?
5 - Bilgi Araştırmalar, (7-11 yaş) çocukların somut düşünme döneminde olduğunu, soyut düşünmenin ancak (11 yaş ve üstü)’nde gelişmeye başladığını göstermektedir.
Buna göre, aşağıdaki öğretmen davranışlarından hangisi, ilköğretim 3. sınıf düzeyine uygun değildir?
6 - Bilgi Yaşam süreci içerisinde yer alan gelişim sorunlarını en iyi ifade eden seçenek aşağıdakilerden hangisidir?
7 - Bilgi Bir çocuk annesinden su isterken “Anne su" diyor. Çocuğun bu sözü, dil gelişimi açısından aşağıdakilerden hangisine örnektir?
8 - Bilgi Diğerleri kadar iyi okuyamayan öğrencisine, “Senin de yakında çok iyi okuyabileceğini biliyorum. Matematik işlemlerinde çok başarılısın. Bunu da yapabilirsin." diyen bir öğretmen Erikson’un “Psikososyal Gelişim Kuramı"na göre, bu sözleriyle hangi gelişimsel soruna çözüm bulmaya çalışmaktadır?
9 - Bilgi Sınıf arkadaşlarına göre kısa boylu olan bir 7. sınıf öğrencisini, “Ufaklık, gel buraya." diye çağıran bir öğretmenin bu davranışının gelişim psikolojisi açısından olumsuz olmasının temel nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
10 - Bilgi Bir sınıf öğretmeni okuldaki tüm kutlamalarda, bütün öğrencilerine aktif roller vermiştir. Çocuklar yetenek ve ilgilerine göre, sunuculuk, koro üyeliği, drama, şiir okuma ve halkoyunları alanlarında görev almışlardır.
Öğretmenin bu yaklaşımının gelişim psikolojisi açısından sağlayacağı en önemli yarar aşağıdakilerden hangisidir?