Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 1Google'da Ara

"Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 1" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 22303 kişi bakmış, 8993 kişi ise testi çözmüştür. Testte 12 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 1" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Fiziksel yapıda gözlenen değişimlerle kendini ifade eden ve gelişimin niceliksel yönü olarak değerlendirilen kavram aşağıdakilerden hangi­sidir?
2 - Bilgi Bir annenin üç yaşındaki oğluna ayakkabısını bağlamayı öğretememesini en iyi açıklayan kav­ram aşağıdakilerden hangisidir?
3 - Bilgi Bir bebeğin dişlerinin çıkmasını, bir çocuğun konuşmayı öğrenmesini, bir yetişkinin yakın ilişkiler kurmasını, yaşlı bir kişinin saçlarının dökülmesini en iyi açıklayan kavram aşağıdaki­lerden hangisidir?
4 - Bilgi Bir çocuğun kapıyı açabilmesi için kolunun kapı koluna yetişecek kadar uzaması aşağıdaki kav­ramlardan hangisine örnektir?
5 - Bilgi

Çernobil Nükleer Santrali'nın patlamasının pek çok olumsuz etkisi olmuştur. Bunlardan biri de Çernobil çevresindeki yerleşim yerlerinde kanser hastaları­nın sayısının on kat artmış olmasıdır.

Burada insan gelişimi üzerinde etkili olan faktör aşağıdakilerden hangisidir?
6 - Bilgi

Bir çocuğun ayrılık kaygısı yaşayıp yaşamama­sı bebekliğinde 0-6 ay arasında gördüğü bakıma bağlıdır. 0-6 ay arasında düzenli olarak anne ya da onun yerine geçen kişi tarafından beslenen, bakılan ve bu süreçte sevgi gören çocuklar gelecekte ayrı­lık kaygısı yaşamamaktadırlar.

Burada aşağıdaki temel kavramlardan hangisi­nin önemi vurgulanmaktadır?
7 - Bilgi

Belli bir yaş düzeyine gelmeden çocukların el ve göz koordinasyonlarını sağlayarak düzgün resimler yapmaları mümkün değildir.

Bunun için gerekli olan koşulun sağlanması aşağıdaki kavramlardan hangisine bağlıdır?
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi insan gelişimi ile ilgili olarak doğru bir ifade değildir?
9 - Bilgi Aşağıdaki kavramlardan hangisi daha kapsam­lıdır ve diğerlerini de içine alır?
10 - Bilgi Bir çocuğun önce anlamsız sesler çıkarması, sonra hecelemesi, sonra anlamlı sözcükler söy­lemesi ve daha sonra cümleler kurmasını en iyi açıklayan gelişim ilkesi aşağıdakilerden hangisi­dir?