Gelişim Psikolojisi Test 3Google'da Ara

"Gelişim Psikolojisi Test 3" adlı testte 12 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 74425 kişi bakmış, 23632 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Test 3" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Bir psikolog: “0-1 yas arasi, çocugun temel güven duygusunu kazanmasi gerekir. Bu dönemde temel güven duygusu kazanilmadigi takdirde, daha sonra kazanilmasi güçtür.” demektir.
Bu psikolog hangi gelisim ilkesini vurgulamaktadir?
2 - Bilgi Ahmet önceleri bütün basketbolcülerin uzun boyla oldugunu düsünmektedir.Sonralari ise kisa boylu bir basketbol oyuncusu görmüs ve genelde uzun boylu olmalarina ragmen kisa boylu basketbolcü olabilecegini de anlamistir.
Ahmet'in önceki ve sonraki düsünceleri asagidakilerden hangisiyle açiklanabilir?
3 - Bilgi 4 yasindaki Ayse oyuncak bebegi balkonda kaldigi için üsüdügünü ve hastalandigini düsünerek oyuncak bebegi içeri almistir.
Ayse’nin bu davranisi Piaget’nin bilissel gelisim açisindan hangi kavramla açiklanir?
4 - Bilgi Çevresel etkilere maruz kalmadan türe özgü organizmadaki biyolojik gelisim sürecine ne denir?
5 - Bilgi Bir çocuk okula geldigi ayni yoldan eve dönebiliyor. Piaget’e göre bu çocuk hangi dönemdedir?
6 - Bilgi Seni dolandirmayan birini sen de dolandirmamalisin
Kohlberg'in ahlak gelisiminde hangi evreye denk gelir?
7 - Bilgi Asagidakilerden hangisi islem öncesi dönemdeki çocuğun ben merkezci oldugunu gösterir?
8 - Bilgi Dersleri çok iyi olmayan ilkögretim 3. Sinif ögrencisine ögretmeni; “senin ilerde basarili olabilecegini biliyorum” demistir.
Ögretmenin bu sözü ile Erikson’un hangi gelisim dönemi vurgulanmistir?
9 - Bilgi Karsilastigi bir kaza sirasinda karsilasilan kisinin sosyal statüsüne bakmaksizin kurtarilacak kisinin hayati önem derecesini göze alan kisi hangi ahlak girisimi dönemindedir?
10 - Bilgi Asagidakilerden hangisi Vygotsky’nin egitim ile ilgili görüslerinden birisi degildir?
11 - Bilgi Asagidakilerden hangisi kritik dönemin özelligidir?
12 - Bilgi Ayse hanim kizina hiçbir kisitlama getirmiyor ve hiçbir seyine karismiyor. Ayse hanimin bu davranisini asagidakilerden hangisi açiklar?