Gelişim Psikolojisi Testi

Bilgi
1 - Bilgi Organik nedenlerin yanında anne-babanın sert cezası, ihmali ve aşırı yorgunluk nedeniyle ortaya çıkan davranış bozukluğu aşağıdakilerden hangisidir?
2 - Bilgi Çocuğun en etkili ve kolay öğrenmesini, hoş vakit geçirmesini ve dünyayı keşfetmesini sağlayan etkinlik aşağıdakilerden hangisidir?
3 - Bilgi Mantıklı düşünme, sayı, zaman, mekan, boyut, hacim ve uzaklık kavramlarının yerleşmeye başladığı dönem aşağıdakilerden hangisidir?
4 - Bilgi Genellikle çocukların ilköğretimin ilk yıllarında ve ergenlik döneminde gösterdikleri kişilik özelliği aşağıdakilerden hangisidir?
5 - Bilgi İlköğretim döneminde öğrencilerin kalem, silgi veya diğer araçlarını arkadaşları ile paylaşmaya başlaması toplumsal açıdan çok önemlidir. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanır?
6 - Bilgi İlköğretim okullarında yürütülen küme/grup çalışmaları ve eğitsel kol faaliyetleri öğrencilerin en çok aşağıdaki gelişim alanlarından hangisinde etkilidir?
7 - Bilgi 2-4 yaş arasındaki bir çocuk ailede ya da okulöncesi eğitim kurumunda çok sayıda soru sorar. Bu dönemde çocuğun soru sormadaki hangi amacı sosyal gelişimini destekleyici sorudur?
8 - Bilgi Öğrencilerin kendi cinsinden kişilerle oyun oynamaya yöneldikleri, kızların erkekleri daha çok kaba olarak nitelendirdikleri dönem aşağıdakilerden hangisidir?
9 - Bilgi Piaget’ye göre çocuklar 0-2 yaş arasında dili nasıl öğrenir?
10 - Bilgi Öğretmen sınıfa bir soru sorar ve öğrenciler cevabı tamamladıktan sonra bir öğrencinin tahtada problemi arkadaşlarına açıklamasını ister. Bu öğretmen aşağıdaki ilkelerden hangisini kullanmaktadır?