Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3Google'da Ara

"Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3" adlı testte 24 soru vardır. Kpss Öğrenme Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 7756 kişi bakmış, 2806 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Yolda yürürken düşen birinin bu davranışının öğrenme olarak nitelendirilmemesinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir ?
2 - Bilgi Bir çocuğun diğerinden daha ileri yaşta olmasına rağmen yürümeyi daha geç öğrenmesi aşağıdakilerden hangisiyle ilişkili bir durumdur ?
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi klasik koşullanma yoluyla öğrenilmiş bir davranıştır ?
4 - Bilgi Klasik koşullanma ile kazanılmış bir tepkinin giderek zayıflaması ve tamamen yok olmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir ?
5 - Bilgi "Belli bir ortamda bireyi doyuma ulaştıran belirli bir davranışın aynı ortamda tekrarlanma olasılığı artar." ifadesi aşağıdakilerden hangisini açıklar ?
6 - Bilgi I. Sürekli pekiştirme II.Zaman aralıklı pekiştirme III.Oran aralıklı pekiştirme IV.Premack ilkesi         Yazı yazmayı sevmeyen fakat bisiklete binmekten hoşlanan bir çocuğa yazı yazdırabilmek için bisiklete binmeyi pekiştireç olarak kullanmak isteyen bir öğretmen yukarıdakilerden hangisinden ya da hangilerinden yararlanabilir ?
7 - Bilgi Sınavlardan önce öğrencilerin daha sıkı çalışmaya başlamaları aşağıdaki pekiştirme tarifelerinden hangisiyle yakından ilgilidir ?
8 - Bilgi Bir davranışın gelecekte tekrar edilme sıklığını arttıran davranış sonrası uyarıcılara ne denir ?
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisinin gözleyenin gözlediği modeli kendisine örnek almasının kolaylaştırıcı işlevi yoktur ?
10 - Bilgi Duyusal belleğe gelen bilgilerin anlamlandırılarak yorumlanması işlemi aşağıdakilerden hangisiyle ilgili bir zihinsel etkinliktir ?
11 - Bilgi "Çocuk 2+2 yi tahtada toplamayı öğrenmişse yerine oturduğunda bu işlemi yapamayabilir.Çünkü tahtadaki uyarıcı koşullar ile sıradaki koşullar birbirinden farklıdır." görüşünü ileri sürerek eğitimde transferi çok az kabul eden öğrenme kuramının sahibi aşağıdakilerden hangisidir ?
12 - Bilgi Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için bireyin dikkatini toplamasına uyarıcıları seçmesine seçtiği uyarıcıları kullanmasına yönelik etkinliklerde bulunması gerektiğini savunan öğrenme kuramı hangisidir ?
13 - Bilgi Bilgi işleme modelindeki bilgi depolarından kapasitesi en sınırlı olan hangisidir ?
14 - Bilgi Bilgiyi işleme sürecinde en yoğun zihinsel işlemlerin yapıldığı bilgi deposu aşağıdakilerden hangisidir ?
15 - Bilgi Geç öğrenilen ve kolay kolay unutulmayan kurallar ve eylemlere ilişkin bilgiler hangi bilgi deposunda saklanırlar ?
16 - Bilgi Ödevlerini zamanında yapmayan çocuğun top oynama izninin kaldırılması aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir ?
17 - Bilgi Odasının dağınıklığı nedeniyle dikkatini toplayamadığı için ders çalışmayan çocuğun annesi odayı topladıktan sonra çocuk yüksek notlar almaya başlamıştır.Anneni odayı toplaması aşağıdakilerden hangisiyle açıklanır ?
18 - Bilgi Karadenizli bir genç kendi yöresinin oyunlarını oynayabilmektedir. Üniversiteye geldiğinde halkoyunları topluluğuna giren genç Karadeniz yöresine ait oyunları daha farklı öğrenmek durumunda kalmış ancak yeni figürleri öğrenmekte zorlanmıştır. Bu durum aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir ?
19 - Bilgi Resim bölümüne girmek için kurs alan öğrenci teknikleri zorlanmadan öğrenmektedir. Okula girmeyi başardıktan sonra farklı teknikler öğrenen genç daha önce öğrendiklerini uygulamakta zorlanmaya başlamıştır. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanır ?
20 - Bilgi I.Düşük benlik kavramı II.Öğrenilmiş çaresizlik III.Düşük öz yeterlilik IV.Orta düzeyde kaygı             Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri güdülenmeyi olumsuz yönde etkileyen öğrenci ile ilgili etmenlerdendir ?
21 - Bilgi Gestalda yaklaşımın öğrenmeye olan en önemli katkısı aşağıdakilerden hangisi olmuştur ?
22 - Bilgi Belli bir frekanstaki zil sesine koşullandırılarak salya çıkarmasını öğrenen bir köpek farklı bir frekanstaki zil sesi karşısında salya çıkarmamıştır. Köpeğin bu davranışı aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir ?
23 - Bilgi Sınıfta en yüksek notu alan bir öğrenciyi öven bir öğretmen ne türden bir pekiştireç kullanmaktadır ?
24 - Bilgi Öğrencilerini sürekli çalışmaya yöneltmek isteyen bir öğretmen hangi pekiştirme tarifesini kullanmalıdır ?