Öğrenme Psikolojisi Karma TestGoogle'da Ara

"Öğrenme Psikolojisi Karma Test" adlı testte 13 soru vardır. Kpss Öğrenme Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 44630 kişi bakmış, 15229 kişi ise testi çözmüştür. Testte 3 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Öğrenme Psikolojisi Karma Test" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi olumsuz   pekiştirmeye örnektir?
2 - Bilgi “ Üç grup çocuk üzerinde yapılan deneyde, ilk gruba davranıştan hemen sonra, ikinci gruba 5 sn. sonra, üçüncü gruba ise 30 sn. sonra ödül verilmiştir.Sonuçta en hızlı öğrenmeyi ilk grup gerçekleştirmiştir."
Bu durum aşağıdakilerden hangisini doğrular?
3 - Bilgi Bazı annelerin çocuklarını sadece ağladıklarında kucaklayıp sevdiklerinde, ağlama davranışının  arttığı görülmüştür.
Bu durum aşağıdaki yargılardan hangisini örnekler?
4 - Bilgi “İki grup çocuk üzerinde deney yapılmıştır.İlk gruptakiler oyuncak bir bebeğe sert vurduklarında şekerle ödüllendirilmiş,diğerleri ise hafif vurduklarında ödüllendirilmiştir.daha sonra deneye katılmayan çocuklarla birlikte iki grup oynamaya bırakılmıştır.Oyun sırasında deneye katılan çocuklarda diz   vurma,itme,tekmeleme gibi davranışlar gözlenmiştir.Deney sırasında bebeğe sert vuran çocukların hafif vuranlara göre daha saldırgan oldukları görülmüştür."       
          Buradan aşağıdakilerden hangisi çıkarılabilir?
5 - Bilgi Öğrenme sırasında yapılan geribildirim, öğrencinin hatalarını hemen düzeltmesini, doğrularını saklamasını sağlayarak öğrenmeyi güçlendirir. Çünkü hata yapmak, istenmeyen bir durumdur ve öğrenci bu durumdan kurtulmak ister. Aynı zamanda  doğru yanıt vermek , istenen bir durumdur ve öğrencide bu durumu tekrarlama eğilimi meydana getirir.  
Bu duruma göre geribildirimin temelinde aşağıdaki öğrenme süreçlerinden hangisi yer alır?
6 - Bilgi Pekiştirme, davranışın sürmesini sağlayan ve davranana doyum veren bir süreçtir.     
           Buna göre aşağıdakilerden hangisinde pekiştirme söz konusudur?
7 - Bilgi Bazı cep telefonu modelleri tuş kilidi yapılmadığında alarm çalarak sahibini uyarmaktadır.               
   Yukarıdaki durum aşağıdakilerden hangisine örnektir?
8 - Bilgi Okulda   arkadaşlarıyla top   oynarken, "Top benim, şiir  giderim," diyerek  onlara her istediğini  kabul  ettirebileceğini öğre­nen bir çocuk, arkadaşlarının durmadan sıkılıp birkaç kez üst üste "istiyorsan al to­punu git."   demeleri üzerine bu davranışı göstermez   olmuştur. Ancak, yarıyıl tatili dönüşünde çocuk arkadaşlarına oynarken istediklerini yaptırmak için   tekrar "Top be­nim, alır giderim," demeye başlamıştır.Çocuğun  tatil  dönüşünde  tekrar "Top benim, alır giderim," demeye  başlaması, aşağıdakilerden, hangisine örnektir?
9 - Bilgi “On gömlek diken bir işçiye sürekli olarak beş puan verilmesi" aşağıdakilerden hangi pekiştirme tarifesine örnektir?
10 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi ikincil pekiştireçler için yanlıştır?
11 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi içsel pekiştireçlere örnektir?
12 - Bilgi Çocuk her ağladığında istediği yapılırsa, çocuk tüm isteklerini ağlayarak elde etmeyi öğrenir.
               Yukarıdaki öğrenme türü aşağıdakilerden hangisidir?
13 - Bilgi “Dönem ödevleri" hangi tür pekiştirme tarifesine örnektir?