"Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7" adlı testte 14 soru vardır. Kpss Öğretim Yöntem ve Teknikleri kategorisinde yayınlanan teste 20431 kişi bakmış, 8530 kişi ise testi çözmüştür. Testte 7 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Öğrenciler arasında dayanışmayı arttıran, rekabeti ortadan kaldırmayı amaçlayan öğretim yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Sınıf huzurunda bir grubun Türkiye'nin Eurovision'a Türkçe şarkıyla, bir grubun İngilizce şarkıyla katılmasını savunduğu öğretim tekniği aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Bir dersin başında öğretmenin öğrenilecek bilginin öğrencinin ne işine yarayacağını söylemesinin amacı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Öğrencinin sınıfta öğrendiği bir problem çözme yöntemni karşılaştığı başka bir problemde de kullanabilmesi esasına dayanan öğretim yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi II. Dünya Savaşı sırasında bazı tüccarların karaborsacılık yapmasını karikatürize edebilen öğrencide Gardner'in zekâ türlerinden ençok hangisi baskındır?
Boş Bırak
6 - Bilgi "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." atasözü aşağıdaki öğretim yöntemlerinden hangisinin üzerinde durmaktadır?
Boş Bırak
7 - Bilgi Bir öğretmenin öğrenciye yaptırdığı uygulamalardan hangisinde diğerlerinden daha az kalıcı bir öğrenme gerçekleşir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Bloom'un tam öğrenme modeline göre ders başında öğrenciyi hedeften haberdar etme aşağıdakilerden hangi faaliyeti görür?
Boş Bırak
9 - Bilgi Altı şapkalı düşünme tekniğinde olaylara duyuşsal bakışı ifade eden şapka aşağıdakilerden hangi renktir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Öğretmenlerin öğrencilere ev ödevi vermesinin en temel sebebi nedir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Bilgisayar dersinde öğretmenin word'de kopyalama yapmayı gösterip, sonra öğrencilerin de yapmasını istemesi aşağıdaki öğretim yöntemlerinden hangisine örnektir?
Boş Bırak
12 - Bilgi Uyum göstermeme ve alışılmamış davranışı gösterme ifadesi aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi yaratıcı düşünmenin boyutlarından birisi değildir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Takımın bir üyesinin dışan çıkıp bir süre sonra geri döndüğü ve tepkileri dinleyerek konuyu kestirmeye çalıştığı beyin fırtınası türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak

7 Yorum

 • yasemen dedi ki:

  eee cevaplar yok bi manası yok o zaman

 • hüseyin dedi ki:

  13. sorunun cevabı dayanıklılık yanlış olmuş

 • dery01 dedi ki:

  testlerin cevapları yok mu?

 • HALİL TURGUT dedi ki:

  gayet güzel kendini deneme adına

 • Uyarınız dikkate alınıp gerekli düzeltme yapılmıştır, teşekkürler.

 • derya dedi ki:

  5.sorunun cevabı görsel uzamsal olmamalı mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.