Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7Google'da Ara

"Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7" adlı testte 14 soru vardır. Kpss Öğretim Yöntem ve Teknikleri kategorisinde yayınlanan teste 16907 kişi bakmış, 7069 kişi ise testi çözmüştür. Testte 6 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Öğretim Yöntem ve Teknikleri Genel Test 7" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Öğrenciler arasında dayanışmayı arttıran, rekabeti ortadan kaldırmayı amaçlayan öğretim yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?
2 - Bilgi Sınıf huzurunda bir grubun Türkiye'nin Eurovision'a Türkçe şarkıyla, bir grubun İngilizce şarkıyla katılmasını savunduğu öğretim tekniği aşağıdakilerden hangisidir?
3 - Bilgi Bir dersin başında öğretmenin öğrenilecek bilginin öğrencinin ne işine yarayacağını söylemesinin amacı aşağıdakilerden hangisidir?
4 - Bilgi Öğrencinin sınıfta öğrendiği bir problem çözme yöntemni karşılaştığı başka bir problemde de kullanabilmesi esasına dayanan öğretim yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?
5 - Bilgi II. Dünya Savaşı sırasında bazı tüccarların karaborsacılık yapmasını karikatürize edebilen öğrencide Gardner'in zekâ türlerinden ençok hangisi baskındır?
6 - Bilgi "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." atasözü aşağıdaki öğretim yöntemlerinden hangisinin üzerinde durmaktadır?
7 - Bilgi Bir öğretmenin öğrenciye yaptırdığı uygulamalardan hangisinde diğerlerinden daha az kalıcı bir öğrenme gerçekleşir?
8 - Bilgi Bloom'un tam öğrenme modeline göre ders başında öğrenciyi hedeften haberdar etme aşağıdakilerden hangi faaliyeti görür?
9 - Bilgi Altı şapkalı düşünme tekniğinde olaylara duyuşsal bakışı ifade eden şapka aşağıdakilerden hangi renktir?
10 - Bilgi Öğretmenlerin öğrencilere ev ödevi vermesinin en temel sebebi nedir?
11 - Bilgi Bilgisayar dersinde öğretmenin word'de kopyalama yapmayı gösterip, sonra öğrencilerin de yapmasını istemesi aşağıdaki öğretim yöntemlerinden hangisine örnektir?
12 - Bilgi Uyum göstermeme ve alışılmamış davranışı gösterme ifadesi aşağıdaki kavramlardan hangisine aittir?
13 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi yaratıcı düşünmenin boyutlarından birisi değildir?
14 - Bilgi Takımın bir üyesinin dışan çıkıp bir süre sonra geri döndüğü ve tepkileri dinleyerek konuyu kestirmeye çalıştığı beyin fırtınası türü aşağıdakilerden hangisidir?