Sınıf Yönetimi TestiGoogle'da Ara

"Sınıf Yönetimi Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Öğretim Yöntem ve Teknikleri kategorisinde yayınlanan teste 112153 kişi bakmış, 37893 kişi ise testi çözmüştür. Testte 2 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Sınıf Yönetimi Testi" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi süre yitimine neden olur?
2 - Bilgi Öğretmeni sürenin etkin kullanımı konusunda başarısız kılan etken hangisidir?
3 - Bilgi İstenmeyen davranışı yapan öğrenciyi sınıftan dışarı atan bir öğretmen aşağıdaki stratejilerden hangisini kullanmaktadır?
4 - Bilgi Öğrencilerin sorumlu bir insan olması için yetişkinlerin yardımına gereksinimi olduğunu vurgulayan ve bu öğretmene bu yardımı sağlama sorumluluğu veren istenmeyen davranışlara yönelik yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi okul yöneticisinin okul açılmadan önce yapacağı çalışmalar arasında sayılamaz?
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrencilerin sorun davranışları sergileme amaçlarındandır?
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi okul çağı çocuğunda görülen uyum ve davranış bozukluklarından değildir?
8 - Bilgi Sınıfın kendi kendilerini yönetip denetlemelerine olanak sağlayan yönetici tipine ne denilir?
9 - Bilgi Eğitim ve öğretim etkinliklerini planlama ve yürütme görevini kim üstlenir?
10 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrenci davra-nışının istenmeyen davranış olarak kabul edilmesini sağlayan ölçütlerden değildir?