"Rehberlik Genel Test 3" adlı testte 16 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 10059 kişi bakmış, 4063 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Genel Test 3" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Rehberlik Genel Test 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Rehberlik programının geliştirilmesinden ve uygulanmasından birinci derecede sorumlu olan kişi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi sınıf öğretmenlerinin görevleri arasında değildir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğretmenlerin rehberlik ve psikolojik danışmaya ilişkin görevleri ile ilgili olarak yanlıştır?
Boş Bırak
4 - Bilgi Aşağıda verilen ifadelerden hangisi Okullarda bulunan psikolojik danışmanın görevleri arasında yer almaz?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Okul Rehberlik Hizmetleri Yürütme kurulu üyeleri arasında yer almaz?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Rehberlik ve Araştırma Merkezi uzman personeli arasında yer almaz?
Boş Bırak
7 - Bilgi Rehberlik hizmetlerinin sunulmasında en üst organizasyon birimi aşağıdakilerden hangisidir.?
Boş Bırak
8 - Bilgi Rehberlik hizmetlerinin sunulmasında en alt organizasyon birimi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Sınıfta sorun yaşayan öğrencilerin eğitsel tanı ve yönlendirilmesi amacıyla sınıf öğretmenlerinin rehberlik servisi iş birliği ile okuldan direkt sevk ettikleri kurum hangisidir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Okuldaki rehberlik servislerinin koordineli çalıştıkları kurum aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Rehberlik hizmetleri çok yönlü ilişkiler sistemidir.Bu sistemin merkezinde aşağıdakilerden hangisi vardır?
Boş Bırak
12 - Bilgi ’’Okulun rehberlik hizmetleri programından yararlanarak sorumluluğunda bulunan sınıfın rehberlik programını hazırlar ve uygular’’Sözü edilen rehberlik sorumlusu kimdir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi psikolojik danışma ile sınıf rehber öğretmenlerinin görevleri arasında benzer noktadır?
Boş Bırak
14 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yürütme komisyonunun görevleri arasında yer almaz?
Boş Bırak
15 - Bilgi Psikolojik danışmanı bulunmayan okullarda komisyona katılmak üzere ‘’uzman’’ istenen kurum aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
16 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi okul müdürünün rehberliğe ilişkin görevleri arasında yer almaz?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.