"Rehberlik Karma Test 2" adlı testte 16 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 12006 kişi bakmış, 2830 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Karma Test 2" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Rehberlik Karma Test 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Teknik, yöntem, strateji kavralarını hiyerarşik sıralaması en üstten alta doğru nasıl sıralanır?
Boş Bırak
2 - Bilgi Bir dersin öğretim yönteminin seçilmesine yön veren en temel öğe aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi tümüyle öğrencilerin araştırma ve inceleme yapmalarına ağırlık veren öğretme yaklaşımıdır?
Boş Bırak
4 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrencinin problemi çözerken tarihi bir tarihçi gibi coğrafyayı bir coğrafyacı gibi çalıştığı, ilke ve genellemeleri kendisinin bulduğu öğretme stratejisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bilgilerin düzenlenmiş, sıralanmış olmasını gerektiren, öncelikle genel ilke ve kavramların verildiği, ardından ayrıntılı bilgilerin kazandırıldığı öğretme stratejisidir.
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrenci etkinliğine dayalı güdüleyici ve öğretmenin temel görevlerinin öğrenciyi yönlendirmek olduğu öğretme stratejisidir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğretimin öğrencilerin merakını uyandırıcı bir problemle başlatıldığı, problemin öğrencinin merakını sürekli tutacak ve başarma duygusunu doyuracak derecede olduğu öğretme stratejisidir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin özelliklerinden biri değildir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin sınırlılıklarındandır?
Boş Bırak
10 - Bilgi Hedeflere ulaşmak için planlanan düşüncelerin uygulamaya aktarılmasında izlenecek yola ne denir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğretme stratejilerinden biridir?
Boş Bırak
12 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin özelliklerindendir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminde dikkat edilmesi gereken hususlardan değildir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Sırasıyla ‘Buluş, Sunuş, Araştırma’ stratejileri ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
Boş Bırak
15 - Bilgi Açıklayıcı yorumlayıcı bir yaklaşımla kavram ve genellemelerin öğretildiği öğretme stratejisi Aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
16 - Bilgi Belli bir problemle ilgili verileri toplayıp, analiz ederek soyutlamalara ulaşmayı sağlayan, öğrenci etkinliğine dayalı güdüleyici öğretim stratejisi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.