Rehberlik Karma Test 2Google'da Ara

"Rehberlik Karma Test 2" adlı testte 16 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 10039 kişi bakmış, 2446 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Karma Test 2" adlı testin zorluk seviyesi Orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Teknik, yöntem, strateji kavralarını hiyerarşik sıralaması en üstten alta doğru nasıl sıralanır?
2 - Bilgi Bir dersin öğretim yönteminin seçilmesine yön veren en temel öğe aşağıdakilerden hangisidir?
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi tümüyle öğrencilerin araştırma ve inceleme yapmalarına ağırlık veren öğretme yaklaşımıdır?
4 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrencinin problemi çözerken tarihi bir tarihçi gibi coğrafyayı bir coğrafyacı gibi çalıştığı, ilke ve genellemeleri kendisinin bulduğu öğretme stratejisidir?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bilgilerin düzenlenmiş, sıralanmış olmasını gerektiren, öncelikle genel ilke ve kavramların verildiği, ardından ayrıntılı bilgilerin kazandırıldığı öğretme stratejisidir.
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğrenci etkinliğine dayalı güdüleyici ve öğretmenin temel görevlerinin öğrenciyi yönlendirmek olduğu öğretme stratejisidir?
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğretimin öğrencilerin merakını uyandırıcı bir problemle başlatıldığı, problemin öğrencinin merakını sürekli tutacak ve başarma duygusunu doyuracak derecede olduğu öğretme stratejisidir?
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin özelliklerinden biri değildir?
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin sınırlılıklarındandır?
10 - Bilgi Hedeflere ulaşmak için planlanan düşüncelerin uygulamaya aktarılmasında izlenecek yola ne denir?
11 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi öğretme stratejilerinden biridir?
12 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminin özelliklerindendir?
13 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi anlatma yönteminde dikkat edilmesi gereken hususlardan değildir?
14 - Bilgi Sırasıyla ‘Buluş, Sunuş, Araştırma’ stratejileri ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğrudur?
15 - Bilgi Açıklayıcı yorumlayıcı bir yaklaşımla kavram ve genellemelerin öğretildiği öğretme stratejisi Aşağıdakilerden hangisidir?
16 - Bilgi Belli bir problemle ilgili verileri toplayıp, analiz ederek soyutlamalara ulaşmayı sağlayan, öğrenci etkinliğine dayalı güdüleyici öğretim stratejisi aşağıdakilerden hangisidir?