"Rehberlik Karma Test 3" adlı testte 17 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 12176 kişi bakmış, 4455 kişi ise testi çözmüştür. Testte 2 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Karma Test 3" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Rehberlik Karma Test 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, öğrenci kişilik hizmetlerini en iyi tanımlar?
Boş Bırak
2 - Bilgi "Çağdaş öğretim kurumlarında neden rehberlik hizmetlerine ihtiyaç duyulur?" sorusuna aşağıdaki cevaplardan hangisi verilmez?
Boş Bırak
3 - Bilgi Okullarda öğrencilerin akademik bilgi yönünden geliştirilmeleri, belli hedefler doğrultusunda tecrübe ve bilgi aktarımının gerçekleştirildiği süreç, aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi kendini gerçekleştirmekte olan bireylere ait özelliklerden değildir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi rehberlik hizmetleri ilkelerinden değildir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi okul rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri kapsamında yer almaz?
Boş Bırak
7 - Bilgi Okulda gerçekleştirilecek rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin planlanması, eşgüdümü, uygulanması ile ilgili çalışmalar psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri okul yürütme komisyonunca gerçekleştirilir.
Aşağıdakilerden hangisi, bu komisyonun üyesi değildir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sadece okullarda sunulan bir hizmet olmayıp, günümüzde eğitim-öğretim kurumları dışında pek çok alanda da hizmet vermektedir.
Aşağıdakilerden hangisi PDR hizmetlerinin yaygınlaşmasında etkili bir neden değildir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Okul rehberlik hizmetlerinin merkezinde yer alan hizmet alanı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Rehberlik ve Psikolojik danışma hizmetlerinin en yaygın olduğu kurum, aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Örgün eğitim kurumlarında yer alan rehberlik hizmetlerinin sağlıklı işleyişi açısından fiziksel ortam ve donanım açısından ihtiyaçların giderilmesi, imkanların sunulması görevi kime aittir?
Boş Bırak
12 - Bilgi İl düzeyinde uygulanacak rehberlik hizmetleri yıllık çalışma planı Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürlüğü’nce okullara gönderilir. Her okul, bu planı taslak olarak kullanıp, üzerinde değişiklikler yaparak kendi okuluna ait yıllık çalışma planını hazırlar. Okulların, kendi planlarının kendileri tarafından hazırlamaları gereği aşağıdaki seçeneklerden hangisi ile açıklanabilir?
Boş Bırak
13 - Bilgi “Bireyin özelliği ne olursa olsun rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde birey önemlidir" ilkesi aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi sınıf - öğretim ortamını olumsuz yönde etkiler? 
Boş Bırak
15 - Bilgi İlköğretim döneminde çocukların meslek seçimi konusunda çalışma yapacak bir öğretmen, öğrencilerin öncelikle hangi özelliğini ortaya çıkarmalıdır?
Boş Bırak
16 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, mesleki rehberlik uygulamaları içinde yer almaz?
Boş Bırak
17 - Bilgi Rehberlik hizmetlerini profesyonel bir şekilde sürdürmeye çalışan bir psikolojik danışman, görüşme 7 danışmaya gelen bir öğrencileri daha iyi anlayabilmek için objektif bir şekilde kendini onun yerine koyarak, onun hissettiklerini anlamaya çalışmaktadır. Bu durumda kullanılan terapötik iletişim kavramı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak

2 Yorum

  • Meryem dedi ki:

    14. soru sıkıntılı. İki çeldirici de yanlış.

  • Mrt aa dedi ki:

    14 de sikinti var galiba ogretmen neden hep ayni kisilere soz hakki versinki bu rehberlige aykiri degilmi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.