"Rehberlik Karma Test" adlı testte 20 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 20586 kişi bakmış, 6992 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Karma Test" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Rehberlik Karma TestGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Sadece belirli birey yada grup içindeki bireylerin yine belirli davranışlarını gözlemek amacı ile yapılan gözleme ne ad verilir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Öğrencilerin yaşadığı problemleri belirlemek amacı ile okullarda uygulanan anket aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Bir bireyin tüm yönleri ile ayrıntılı bir şekilde incelendiği teknik hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Okullarda uygulanan, bir grup içinde bulunan bireyler arasındaki toplumsal ilişkileri inceleyip ortaya çıkarmaya yarayan tekniğe ne ad verilir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangileri öğrencilerin kendileri hakkındaki bilgileri yine kendilerinin yazarak serbestçe rapor etmesi tekniğidir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Bir bireyin davranışlarını daha iyi anlamak ve yorumlamak amacı ile bir grup danışmanın bir araya geldiği toplantıya ne ad verilir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi kişilik testi değildir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde kullanılan kendini anlatma tekniklerinden değildir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Gözlem sonuçlarının objektif bir şekilde kaydedilmesi amacı ile geliştirilmiş olan formun adı nedir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi kişinin kendini oynadığı duygu, düşünce, tavır, korku, çatışma ve algılarını oyun içinde anlattığı tekniktir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi rehberlik hizmetlerinde kullanılan etkileşime dayalı tekniklerden değildir?
Boş Bırak
12 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi gözleme dayalı rehberlik ve psikolojik danışma tekniğidir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Danışanın problemi ile ilgili olarak okumasını ve daha çok bilinçlenmesini sağlayan teknik aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bireyi tanımanın temel ilkelerinden değildir?
Boş Bırak
15 - Bilgi Kişiliğin daha çok kişisel , sosyal nitelikleri ve uyum düzeylerini ölçmeye yarayan test türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
16 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bireyin başkaları tarafından incelenmesi yoluyla bilgi sağlayan araçlarından değildir?
Boş Bırak
17 - Bilgi Bir kimsenin veya bir kümenin nelere ne derece önem verdiğini saptamaya yarayan test türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
18 - Bilgi Bireyde gözlenen özelliklerin ne derece olduğunu gösteren ve verileri sayısal olarak ifade eden teknik aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
19 - Bilgi Sınıf ortamında öğrenciyi tanımaya yönelik en önemli görev kime düşer?
Boş Bırak
20 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi gözleme dayalı tekniklerden değildir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.