Rehberlik Karma TestGoogle'da Ara

"Rehberlik Karma Test" adlı testte 20 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 16892 kişi bakmış, 5499 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Karma Test" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Sadece belirli birey yada grup içindeki bireylerin yine belirli davranışlarını gözlemek amacı ile yapılan gözleme ne ad verilir?
2 - Bilgi Öğrencilerin yaşadığı problemleri belirlemek amacı ile okullarda uygulanan anket aşağıdakilerden hangisidir?
3 - Bilgi Bir bireyin tüm yönleri ile ayrıntılı bir şekilde incelendiği teknik hangisidir?
4 - Bilgi Okullarda uygulanan, bir grup içinde bulunan bireyler arasındaki toplumsal ilişkileri inceleyip ortaya çıkarmaya yarayan tekniğe ne ad verilir?
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangileri öğrencilerin kendileri hakkındaki bilgileri yine kendilerinin yazarak serbestçe rapor etmesi tekniğidir?
6 - Bilgi Bir bireyin davranışlarını daha iyi anlamak ve yorumlamak amacı ile bir grup danışmanın bir araya geldiği toplantıya ne ad verilir?
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi kişilik testi değildir?
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde kullanılan kendini anlatma tekniklerinden değildir?
9 - Bilgi Gözlem sonuçlarının objektif bir şekilde kaydedilmesi amacı ile geliştirilmiş olan formun adı nedir?
10 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi kişinin kendini oynadığı duygu, düşünce, tavır, korku, çatışma ve algılarını oyun içinde anlattığı tekniktir?
11 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi rehberlik hizmetlerinde kullanılan etkileşime dayalı tekniklerden değildir?
12 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi gözleme dayalı rehberlik ve psikolojik danışma tekniğidir?
13 - Bilgi Danışanın problemi ile ilgili olarak okumasını ve daha çok bilinçlenmesini sağlayan teknik aşağıdakilerden hangisidir?
14 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bireyi tanımanın temel ilkelerinden değildir?
15 - Bilgi Kişiliğin daha çok kişisel , sosyal nitelikleri ve uyum düzeylerini ölçmeye yarayan test türü aşağıdakilerden hangisidir?
16 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bireyin başkaları tarafından incelenmesi yoluyla bilgi sağlayan araçlarından değildir?
17 - Bilgi Bir kimsenin veya bir kümenin nelere ne derece önem verdiğini saptamaya yarayan test türü aşağıdakilerden hangisidir?
18 - Bilgi Bireyde gözlenen özelliklerin ne derece olduğunu gösteren ve verileri sayısal olarak ifade eden teknik aşağıdakilerden hangisidir?
19 - Bilgi Sınıf ortamında öğrenciyi tanımaya yönelik en önemli görev kime düşer?
20 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi gözleme dayalı tekniklerden değildir?