Kpss Genel Tarih Testi 5Google'da Ara

"Kpss Genel Tarih Testi 5" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Tarih kategorisinde yayınlanan teste 10053 kişi bakmış, 4121 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Genel Tarih Testi 5" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi I. Dünya savaşında, İngilizlerin petrol sahalarını ele geçirmek amacıyla kurduğu cephe hangisidir?
2 - Bilgi Osmanlılar, Oğuzların hangi boyuna mensuptur?
3 - Bilgi Osmanlılarda Müslümanların ödediği ürün vergisi aşağıdakilerden hangisidir?
4 - Bilgi Osmanlı Devleti`ne halifelik hangi padişah zamanında gelmiştir?
5 - Bilgi Birinci Dünya Savaşı`nın uzamasına aşağıdaki cephelerden hangisinin neden olduğu söylenebilir?
6 - Bilgi Misak-ı Milli belgesinde politik, ekonomik ve mali gelişmemizi köstekleyen ve hukuk alanında hakimiyetimizi sınırlayan imtiyazların ortadan kaldırılması hükmü bulunmaktaydı. Bu hükümle, aşağıdakilerden hangisinin ortadan kaldırılması amaçlanmıştır?
7 - Bilgi Lale Devrinin padişahı kimdir?
8 - Bilgi Orhun Yazıtları aşağıdaki Türk topluluklarının hangisi tarafından dikilmiştir?
9 - Bilgi Hangisi milli birlik ve beraberlik açısından, I. Dünya savaşında olumsuz etki yaptığı halde Kurtuluş Savaşında olumlu etki yapmıştır?
10 - Bilgi Osmanlı Devletinde ilk akçe, hangi padişah zamanında basılmıştır?