Kpss Tarih Bilgi Testi 4Google'da Ara

"Kpss Tarih Bilgi Testi 4" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Tarih kategorisinde yayınlanan teste 6413 kişi bakmış, 2531 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Tarih Bilgi Testi 4" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi NATO hangi yılda kurulmuştur?
2 - Bilgi Türk-İslam uygarlığında hangisinin yasaklanması oymacılık, nakkaşlık gibi süsleme sanatlarının gelişmesine etkili olmuştur?
3 - Bilgi Hangi şair hiciv yazmayacağı sözünü tutmadığı için öldürtülmüştür?
4 - Bilgi Osmanlı İmparatorluğunun son döneminde İslamcılık ve Osmanlıcılık anlayışları etkilerini yitirirken yeni bir anlayış güç kazanmıştır. Bu yeni anlayış aşağıdakilerden hangisidir?
5 - Bilgi II. Dünya Savaşı sırasında, Almanyanın yanında yer alarak A.B.D.nin Pasifik Okyanusundaki donanmasına saldıran Asya ülkesi hangisidir?
6 - Bilgi Osmanlı Develtinde padişaha bağlı olan yaya, atlı ve teknik sınıftan olan asker ocaklarına ne denir?
7 - Bilgi Osmanlı padişahlarından II. Adülhamit kaç yıl tahtta kalmıştır?
8 - Bilgi Atatürke gazi ünvanı ve mareşal rütbesi hangi savaş sonunda verildi?
9 - Bilgi Barbaros Hayrettin Paşanın asıl ası nedir?
10 - Bilgi Mustafa Kemal Harp Akademisinden hangi yıl mezun olmuştur?