Kpss Tarih Testi 2Google'da Ara

"Kpss Tarih Testi 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Tarih kategorisinde yayınlanan teste 9109 kişi bakmış, 3485 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Tarih Testi 2" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Hangisi İngiltere`nin ilk kadın başbakanıdır?
2 - Bilgi 3 Eylül 1939’da İngiltere ve Fransa’nın, Polonya’yı işgal eden Almanya’ya savaş ilan etmesiyle başlayan savaş hangisidir?
3 - Bilgi 1964`te Rumlar tarafından Kıbrıs`ta şehit edilen pilot yüzbaşı kimdir?
4 - Bilgi Hünkar İskelesi Antlaşması`nda Osmanlı Devleti, Rusya bir saldırıya uğrarsa boğazları kapatmayı kabul etmiştir. Bu durumdan büyük ölçüde rahatsız olan devletlerden biri aşağıdakilerden hangisidir?
5 - Bilgi Mondros ateskesinden sonra Maraş, Antep ve Urfa`yı aşağıdaki devletlerden hangisi işgal etmiştir?
6 - Bilgi Tunus 1882 yılında hangi ülke tarafından işgal edilmiştir?
7 - Bilgi Dünya`da metro ilk defa hangi ülkede kullanılmıştır?
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi I. Dünya Savaşına katılan İttifak devletlerindendir?
9 - Bilgi Mustafa Kemal Atatürk, hangi şehirde dünyaya gelmiştir?
10 - Bilgi Cumhuriyet`in ilk yıllarında, aşağıdaki alanlardan hangisine ekonomik kalkınmada öncelik verilmemiştir?