Kpss Tarih Testi 4Google'da Ara

"Kpss Tarih Testi 4" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Tarih kategorisinde yayınlanan teste 12751 kişi bakmış, 5497 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Tarih Testi 4" adlı testin zorluk seviyesi Kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Orta Çağ hangi olayla sona erer?
2 - Bilgi Osmanlı İmparatorluğu`nun son döneminde beliren yeni anlayış hangisidir?
3 - Bilgi Osmanlı İmparatorluğu itilaf devletlerine hangi yılda savaş açmıştır?
4 - Bilgi Sırp Sındığı Savaşı hangi padişah zamanında yapılmıştır?
5 - Bilgi Hangisi tarih öncesi devirlerde insanların ihtiyaçlarından fazla mal üretmeleriyle ortaya çıkan sonuçlardan biri değildir?
6 - Bilgi Aka-Truva savaşlarının son 50 günlük olayları Homeros’un hangi eserinde anlatılır?
7 - Bilgi Dandanakan Savaşı hangi yıl olmuştur?
8 - Bilgi Günümüz savaşlarında cephe gerisinin de düşman hedefi haline gelmesi, aşağıdakilerden hangisinin kurulmasını gerektirmiştir?
9 - Bilgi Kuvay-ı Milliye başlangıçta hangi devletin Anadolu`daki işgallerine karşı bir tepki olarak oluşturulmuştur?
10 - Bilgi Osmanlı`da eyaletlerde adalet işlerine bakan görevli aşağıdakilerden hangisidir?