"Doğa ve İnsan" adlı testte 8 soru vardır. YKS Coğrafya 2 ve YKS Coğrafya 1 kategorilerinde yayınlanan teste 1381 kişi bakmış, 343 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Doğa ve İnsan" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Doğa ve İnsanGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi İklimi etkileyen faktörleri ve iklimin insan yaşamı üzerindeki etkilerini konu edinen coğrafyanın alt dalı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi insanın doğaya etkisine örnek olarak gösterilemez?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi doğal ortamı oluşturan temel unsurlardan biri değildir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Coğrafya, doğal çevredeki unsurların insanlar tarafından sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını amaç edinir
Aşağıdaki doğal çevre ve kullanım şekli eşleştirmelerinden hangisi yanlış arazi kullanımına örnek gösterilebilir?
(Doğal Çevre / Kullanım Şekli)
Boş Bırak
5 - Bilgi İnsanoğlunun, doğayla uyumlu ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirebilmesi, yaşadığı doğal çevreyi yeterince tanımasından geçmektedir. İşte bu nokta da, insanoğlunun karşısına coğrafya bilimi çıkmaktadır. Coğrafya bilimini, insan ile doğal çevre arasındaki ilişkiyi kendi ilkeleriyle araştıran, inceleyen elde ettiği sonucu bir sentez halinde sunan bir bilim dalı olarak tanımlayabiliriz. Coğrafya biliminin elde ettiği bulguların, insanların gündelik hayatına gerektiği gibi tatbik edilmesi durumunda etkin bir arazi kullanımı da sağ- lanabilmiş olur. Böylece, doğal kaynaklar hem amacı doğrultusunda kullanılmış hem de gereksiz kullanımın önüne geçilebilmiş olur.
Verilen metinden, aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılamaz?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi beşeri coğrafyanın araştırma konularından değildir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Jeomorfolojiye yardımcı bilimler arasında yer almaz?
Boş Bırak
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi coğrafya biliminin incelediği konulardan birisi değildir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.