Kuvvet ve Hareket 18Google'da Ara

"Kuvvet ve Hareket 18" adlı testte 11 soru vardır. Lys Fizik ve Fizik 11 kategorilerinde yayınlanan teste 34 kişi bakmış, 2 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi
2 - Bilgi
3 - Bilgi
4 - Bilgi
5 - Bilgi Bir yükün yukarı çıkarılmasında kullanılan makara ya da palanga sistemleri;
I. Kuvvet kazancı sağlama
II. Yol kazancı sağlama
III. Güç kazancı sağlama
IV. Kuvvetin yönünü değiştirme
amaçlarından hangilerini yerine getirmektedir?
6 - Bilgi
7 - Bilgi
8 - Bilgi Vida adımı 2 mm olan ağaç vidası, kol uzunluğu 10 cm olan alyan ile alyan ucuna uygulanan 0,3 N’luk kuvvet yardımıyla tahta içerisinde sabit hızla ilerlemektedir.
Tahtanın vidaya gösterdiği direnç kaç N’dur?(π = 3)
9 - Bilgi
10 - Bilgi
11 - Bilgi Öğrencilerden proje olarak bir oyun parkı için çeşitli oyuncaklar tasarlaması ve uygunca yerleştirmeleri isteniyor. Öğrenciler oyun parkında tahterevalli, kaydırak, kum havuzu ve salıncak düşünüyor.
Oyun parkı ile ilgili;
I. Kaydırak bir eğik düzlemdir.
II. Tahterevalliler birer kaldıraçtır.
III. Döner kaydıraklar vida için birer örnektir.
IV. Salıncak makara için örnektir.
yargılarından hangileri doğrudur?