"Kuvvet ve Hareket 18" adlı testte 11 soru vardır. YKS Fizik ve Fizik 11 kategorilerinde yayınlanan teste 329 kişi bakmış, 11 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kuvvet ve Hareket 18" adlı testin zorluk seviyesi zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kuvvet ve Hareket 18Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi
Boş Bırak
2 - Bilgi
Boş Bırak
3 - Bilgi
Boş Bırak
4 - Bilgi
Boş Bırak
5 - Bilgi Bir yükün yukarı çıkarılmasında kullanılan makara ya da palanga sistemleri;
I. Kuvvet kazancı sağlama
II. Yol kazancı sağlama
III. Güç kazancı sağlama
IV. Kuvvetin yönünü değiştirme
amaçlarından hangilerini yerine getirmektedir?
Boş Bırak
6 - Bilgi
Boş Bırak
7 - Bilgi
Boş Bırak
8 - Bilgi Vida adımı 2 mm olan ağaç vidası, kol uzunluğu 10 cm olan alyan ile alyan ucuna uygulanan 0,3 N’luk kuvvet yardımıyla tahta içerisinde sabit hızla ilerlemektedir.
Tahtanın vidaya gösterdiği direnç kaç N’dur?(π = 3)
Boş Bırak
9 - Bilgi
Boş Bırak
10 - Bilgi
Boş Bırak
11 - Bilgi Öğrencilerden proje olarak bir oyun parkı için çeşitli oyuncaklar tasarlaması ve uygunca yerleştirmeleri isteniyor. Öğrenciler oyun parkında tahterevalli, kaydırak, kum havuzu ve salıncak düşünüyor.
Oyun parkı ile ilgili;
I. Kaydırak bir eğik düzlemdir.
II. Tahterevalliler birer kaldıraçtır.
III. Döner kaydıraklar vida için birer örnektir.
IV. Salıncak makara için örnektir.
yargılarından hangileri doğrudur?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.