Organik Bileşikler 3Google'da Ara

"Organik Bileşikler 3" adlı testte 12 soru vardır. YKS Kimya ve Kimya 12 kategorilerinde yayınlanan teste 181 kişi bakmış, 4 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi 10 g CaCO3 katısından elde edilen asetilen gazının tam yanması sonucu oluşan CO2 gazı normal koşullarda kaç litre hacim kaplar? (CaCO3 : 100 g/mol)
2 - Bilgi 1,35 gram alkin kütlece % 1’lik 800 gram bromlu suyun rengini tamamen gidermektedir. Buna göre alkinin molekül formülü aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir? (H:1, C:12, Br:80)
3 - Bilgi
4 - Bilgi
5 - Bilgi Birbirinin izomeri olan 1’er mol düz zincirli alkadien ve alkin bileşikleri için;
I. Mol kütleleri
II. Bromlu su ile tepkimelerinden oluşan ürünler
III. Yapılarındaki π bağı sayısı
verilenlerden hangileri kesinlikle aynıdır?
6 - Bilgi Alkinlerle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
7 - Bilgi 0,2 molü 13,6 g olan düz zincirli alkinin bir molekülünde kaç tane H atomu bulunur?
8 - Bilgi
9 - Bilgi
10 - Bilgi
11 - Bilgi
12 - Bilgi