Belirli İntegral UygulamalarıGoogle'da Ara

"Belirli İntegral Uygulamaları" adlı testte 12 soru vardır. YKS Matematik ve Matematik 12 kategorilerinde yayınlanan teste 81 kişi bakmış, 1 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi y = ex eğrisi, x = ln3 ve x = ln5 doğruları ve x ekseni arasında kalan kapalı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
2 - Bilgi y = cosx eğrisi, x = 0 ve x = π doğruları ve x ekseni arasında kalan kapalı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
3 - Bilgi y = x2 eğrisi ile y = 3x doğrusu arasında kalan bölgenin alanı kaç birimkaredir?
4 - Bilgi
5 - Bilgi Bir doğru boyunca hareket eden ve zamana bağlı hız fonksiyonu V(t) = (3t2+2) m/sn olan bir hareketli ilk 5 saniyede kaç metre yer değiştirmiştir?
6 - Bilgi Bir doğru boyunca hareket eden ve zamana bağlı hız fonksiyonu V(t)=(6t-t2) olan bir hareketlinin t = 4 ve t = 9. saniye aralığında aldığı yol toplam kaç metredir?
7 - Bilgi y=x2+1 parabolüne orijinden çizilen teğetler ile parabolün sınırladığı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
8 - Bilgi
9 - Bilgi
10 - Bilgi
11 - Bilgi y=x2-2x eğrisi ile x ekseni arasında kalan bölgenin alanı kaç birimkaredir?
12 - Bilgi