"Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi II" adlı testte 12 soru vardır. YKS Tarih ve YKS Tarih kategorilerinde yayınlanan teste 1105 kişi bakmış, 107 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi II" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi IIGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi TBMM’ye karşı çıkan ayaklanmalara göz önünde bulundurulduğunda aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Boş Bırak
2 - Bilgi Mondros Ateşkes Antlaşması’nı Osmanlı Devleti adına imzalayan ve Balkan Savaşları’ndaki başarılarından dolayı “Hamidiye Kahramanı” olarak tanınan kişi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Misakımilli kararları içerisinde yer almaz?
Boş Bırak
4 - Bilgi 16 Mart 1920’de İtilaf Devletleri’nin İstanbul’u işgal etmelerine neden olan gelişme aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Bölgesel amaçlarla kurulan milli cemiyetler Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adı altında nerede birleştirilmiştir?
Boş Bırak
6 - Bilgi I- Mondros Ateşkes Anlaşması
II- İzmir’in işgal edilmesi
III-Azınlıkların faaliyetleri
Yukarıdakilerden hangileri Kuvayımilliye’nin kurulmasına etki etmiştir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi milli varlığa düşman cemiyetlerden değildir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Paris Barış Konferansı’yla, İzmir ve çevresi, İngilizlerin Akdeniz politikası gereği İtalya’dan alınıp Yunanistan’a verilmiştir.
Metne göre aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Kuvayımilliye’nin ortaya çıkmasının nedenlerinden değildir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Kuvayımilliye başlangıçta hangi cephede, hangi devlete karşı oluşturulmuştur?
Boş Bırak
11 - Bilgi Mondros Ateşkes Anlaşması’na göre stratejik noktalar işgal edilecek, ulaşım ve haberleşme araçlarına el konulabilecek, Osmanlı ordusu terhis edilecektir.
Buna göre aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?
Boş Bırak
12 - Bilgi I. Dünya Savaşı sonrasında dünya barışını korumak amacıyla Wilson İlkeleri doğrultusunda kurulan örgüt aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.