Olasılık 2Google'da Ara

"Olasılık 2" adlı testte 12 soru vardır. TYT Matematik, Matematik 11 ve Kpss Matematik kategorilerinde yayınlanan teste 228 kişi bakmış, 25 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Olasılık 2" adlı testin zorluk seviyesi Zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.
Bilgi
1 - Bilgi Bir torbada renkleri dışında aynı özelliklere sahip 5 siyah ve 3 yeşil bilye vardır. Bu torbadan rastgele bir bilye alındığında bu bilyenin yeşil olma olasılığı kaçtır?
2 - Bilgi Hilesiz bir çift zar düzgün bir zemine atıldığında zarların üst yüzüne gelen sayıların toplamının 7 olma olasılığı kaçtır?
3 - Bilgi Bir torbada renkleri dışında aynı özelliklere sahip 5 yeşil ve 6 siyah top vardır.
Bu torbadan rastgele iki top alındığında topların farklı renkte olma olasılığı kaçtır?
4 - Bilgi
5 - Bilgi
6 - Bilgi Birinci kutuda renkleri dışında aynı özelliklere sahip 2 siyah, 4 yeşil ve ikinci kutuda renkleri dışında aynı özelliklere sahip 3 siyah, 3 yeşil top vardır. Bir öğrenci rastgele bir kutu ve bu kutudan bir top çekiyor.
Buna göre çekilen topun yeşil renkte olma olasılığı kaçtır?
7 - Bilgi Düzgün bir küpün 3 yüzeyi beyaz, 2 yüzeyi yeşil ve 1 yüzeyi siyaha boyanmıştır.
Küp düzgün bir zemine atıldığında üst yüze gelen rengin yeşil olma olasılığı kaçtır?
8 - Bilgi
9 - Bilgi
10 - Bilgi
11 - Bilgi
12 - Bilgi Bir fabrikada üretilen pantolonların %40’ı birinci makineden ve kalanı ikinci makineden üretilmektedir. Birinci makinenin ürettiği pantolonların %20’si ve ikinci makinede üretilen pantolonların %30’u defolu olduğu görülmektedir.
Buna göre bu fabrikadan alınan bir pantolonun defolu olma olasılığı kaçtır?