"2014 Kpss Güncel Bilgiler Testi" adlı testte 15 soru vardır. Kpss Anayasa kategorisinde yayınlanan teste 51033 kişi bakmış, 16735 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "2014 Kpss Güncel Bilgiler Testi" adlı testin zorluk seviyesi zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

2014 Kpss Güncel Bilgiler TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Türkiye karşıtı görüşleriyle tanınan Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy aşağıdaki uluslararası kuruluşlardan hangisinin ilk başkanı olarak 2010 yılında göreve başlamıştır?
Boş Bırak
2 - Bilgi Türk parasında bir geçiş dönemi öngören YTL’nin yürürlüğe girişi ile tamamen yürürlükten kaldırılması arasında geçen süre ne kadardır?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Türkiye ekonomisinin temel döviz geliri kaynaklarından biri değildir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu aşağıdaki kuruluşlardan hangisinin bünyesinde yer alır?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye’de ekonomi yönetiminde hükümet dışında görev yapan kurullardan biri değildir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdaki Avrupa Birliği üyesi ülkelerden hangisi ortak para birimi sistemine dahil değildir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Türkiye’de vergi iadesi uygulaması yerine aşağıdakilerden hangisi getirilmiştir?
Boş Bırak
8 - Bilgi 2009 yılı UNESCO tarafından hangi ilim adamımızın adı ile anılmıştı?
Boş Bırak
9 - Bilgi Avrupa Birliği’nin ilk daimi başkanlığa getirilen Herman Van Rompuy hangi ülkenin eski başbakanıdır?
Boş Bırak
10 - Bilgi Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyinin 2009 Haziran ayındaki dönem başkanlığı Türkiye adına kim yürütmüştür?
Boş Bırak
11 - Bilgi 2010 yılı Türkiye'de ne yılı olarak kutlandı?
Boş Bırak
12 - Bilgi 2009’da yapılan yüksek düzeyli stratejik işbirliği toplantılarının ardından aşağıdaki ülkelerden hangisi ile Türkiye arasındaki karşılıklı vize uygulaması kaldırılmıştır?
Boş Bırak
13 - Bilgi 2010 Kış Olimpiyatları hangi şehirde düzenlendi?
Boş Bırak
14 - Bilgi 2009 yılının ikinci yarısında Avrupa Birliği dönem başkanlığını yürüten ülke aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
15 - Bilgi Avrupa’nın en büyük sinema birliği UNIC’ın dönemsel toplantısına 28 Ekim 2009’de aşağıdaki ülkelerden hangisi ev sahipliği yapmıştır?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.