"Kpss Coğrafya Bilgi Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 10104 kişi bakmış, 3026 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Coğrafya Bilgi Testi" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Coğrafya Bilgi TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Yeni Dünya Ülkelerinden Avustralya`da çok farklı iklimler görülür. Aşağıdakilerden hangisi, Avustralya`da görülmez?
Boş Bırak
2 - Bilgi Batı-doğu yönünde geniş alan kaplamayan ülkelerde kullanılan saat dilimi azdır. Buna göre, aşağıdaki hangi ülkede kullanılan saat dilimi daha azdır?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi Fransa`nın ekonomik özelliklerinden biri değildir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Step (Bozkır) ikliminin görüldüğü ülkelerde küçükbaş hayvancılık yaygındır. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde küçükbaş hayvancılığın daha çok yapılması gerekir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi tektonik deprem olasılığının en az olduğu illerimiz arasındadır?
Boş Bırak
6 - Bilgi Buzulların aşındırma etkisinin aşağıdaki ülkelerden hangisinde daha fazla olması gerekir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Marmara Bölgesi, turizm geliri en yüksek olan bölgedir. Bu durumun nedeni, aşağıdakilerden hangisinin fazlalığıyla açıklanamaz?
Boş Bırak
8 - Bilgi Türkiye`de hayvancılık, doğal bitki örtüsüne bağlı bir dağılış gösterir. Aşağıdakilerden hangisinde, bu durum daha az görülür?
Boş Bırak
9 - Bilgi İsviçre ekonomisi farklı etkinlikleriyle tanınır. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan değildir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Güney Afrika Cumhuriyeti`nde Akdeniz İklimi görülür. Buna göre, Türkiye`de yetişen hangi ürün Güney Afrika`da da doğal koşullarda yetişebilir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.