"Kpss Genel Coğrafya Testi 3" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Coğrafya kategorisinde yayınlanan teste 6114 kişi bakmış, 1431 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Genel Coğrafya Testi 3" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Genel Coğrafya Testi 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi İklim koşullarının tarımsal üretime elverişsiz olduğu ülkelerde konserve tüketimi fazladır. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde konserve tüketimi daha fazladır?
Boş Bırak
2 - Bilgi Ortadoğu ülkeleri genelde petrol geliri çok yüksek olan ülkelerdir. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan değildir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Gelişmiş ülkelerde nüfus dağılımı daha dengelidir. Buna göre, aşağıdaki hangi ülke buna örnek gösterilebilir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Yazların sıcak ve kurak geçtiği, sahillerin uzun olduğu ülkelerde yaz turizmi gelişmiştir. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde bu durum görülmez?
Boş Bırak
5 - Bilgi Yerşekillerinin engebeli olduğu ülkelerde hidroelektrik potansiyeli yüksektir. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde bu durum görülmez?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aralarında 1 derecelik fark bulunan iki paralel arasındaki uzaklık değişmezken, aralarında 1 derecelik fark bulunan iki meridyen arasındaki uzaklık Ekvator`dan kutuplara gidildikçe azalmaktadır. Meridyenler arasındaki uzaklığın değişmesi, aşağıdakilerden
Boş Bırak
7 - Bilgi Yükseltinin fazla olduğu ülkelere ait haritalarda izohips sayısı daha fazladır. Buna göre, aşağıdaki hangi ülkede izohips sayısı daha fazladır?
Boş Bırak
8 - Bilgi Çöl iklimi görülen bölgelerde fosfat üretimi yaygındır. Buna göre, aşağıdaki ülkelerden hangisinde bu maden üretilemez?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aritmetik nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bazı ülkelerde tarım alanları geniştir. Aşağıdakilerden hangisi, buna örnek gösterilemez?
Boş Bırak
10 - Bilgi Japonya, endüstri alanında gelişmiş bir ülkedir. Aşağıdakilerden hangisi, Japonya`da gelişen endüstri kollarından değildir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.