"Fiziksel ve Psikomotor Gelişim Testi" adlı testte 12 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 56381 kişi bakmış, 16365 kişi ise testi çözmüştür. Testte 2 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Fiziksel ve Psikomotor Gelişim Testi" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Fiziksel ve Psikomotor Gelişim TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Gurbette ömrüm geçecek
Bir daracık yerim de yok
Oturup derdimi dökecek
Bir vefalı yarim de yok
Dizelerinin sahibi, Havighurst'e göre aşağıdaki dönemlerden hangisinin gelişim ödevini yerine getirememekten yakınmaktadır?
Boş Bırak
2 - Bilgi I. Fiziksel gelişim açısından kalıtsal özellikler döllenme anında belirlenmekteyken, döllenmeden sonra ortaya çıkabilecek farklılıklar çevresel faktörlerin etkisiyle gerçekleşmektedir.
II. Embriyo evresinde organizma annenin sahip olduğu bazı hastlalıkları almaya oldukça açıktır. Bu nedenle hamileliğin üçüncü haftasından sekizinci haftasının bitimine kadar geçen süreçte annenin hastalıklara karşı kendini koruması oldukça önemlidir.
III. Fetüs evresinde organizmanın organları şekillenmeye başlar ve bu dönemin sonlarında artık kalp atışları dışarıdan duyulabilir hale gelir.
Doğum öncesi fiziksel gelişime ilişkin yukarıdaki ifadelerden hangisi veya hangilerinin doğru olduğu söylenebilir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Ayşe oyuncak bebeğinin saçına dolaşan lastik tokayı uzun süre uğraşmasına rağmen çıkaramayınca "Babacığım bebeğimin saçındaki lastik tokayı çıkarır mısın?" diyerek babasından yardım istemek zorunda kalmıştır.
Ayşe'nin oyuncak bebeğinin saçına dolaşan lastik tokayı çıkaramamasının sebebi aşağıdakilerden hangisi olabilir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Ergenlik dönemine ilişkin aşağıdaki ifadelerden hangisinin doğru olduğu söylenebilir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıda bazı gelişim görevleri ile bu görevlerin ortaya çıkması beklenen dönemler yer almaktadır
I. Yaş gurubu ile yakınlık kurma
II. Ekonomik standartlara ulaşma
III. Duygusal bağımsızlığa ulaşma
IV. Cinsel rolleri öğrenmiş olma
A. Son çocukluk
B. Orta yaşlılık
C. Yaşlılık
D. Ergenlik
Bu gelişim görevleri ile dönemlerin aşağıdakilerden hangisinde doğru şekilde eşleştirildiği söylenebilir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi erken olgunlaşmanın kızlarda doğurduğu sonuçlardan değildir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Üniversite yıllarını ailesinden uzakta, Arkadaşlarıyla birlikte bir evde yaşayarak geçiren Ramazan yemek yapmayı ve ev temizlemeyi öğrenmiştir. Ramazan evlendiğinde de eşine bu konularda yardımcı olmuş, eşinin evde olmadığı zamanlarda bu işleri tek başına yapabilmiştir.
Bu durumdan hareketle Ramazan'la ilgili aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılabilir?
Boş Bırak
8 - Bilgi I. İlköğretimin birinci kademesindeki öğrencilerin ince motor becerilerinde hızlı gelişim gözlenir.
II. İlk çocukluk döneminde çocuklar oldukça hareketlidirler ve kaba motor becerileri gerektiren hareketleri sıklıkla yinelemek isterler.
III. Okul öncesi dönemde çocukların yaşadıkları ev kazalarının büyük bölümü aşırı hareketliliğe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla psikomotor gelişim özellikleri bazı istenmedik durumlara yol açabilmektedir.
IV. Bebeklik döneminin başlarında amaçsız ve denetimsiz davranışlar sergilenirken, dönemin sonlarında genellikle davranışlar kontrol altına alınmış olur.
Psikomotor gelişime ilişkin yukarıdaki ifadelerden hangilerinin doğru olduğu söylenebilir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisinin fiziksel ve psikomotor gelişim özellikleri göz önüne alındığında ilköğretimin birinci kademesindeki öğrencilere yönelik uygun bir öğretmen davranışı olduğu söylenemez?
Boş Bırak
10 - Bilgi Babadan gelen spermin annein yumurtasını döllemesi ile yaşam başlar. Döllenmiş yumurta (I) olarak adlandırılır. Bu yumurta 24 saat içinde katlı bölünmelerle (mitoz) çoğalmaya başlar. Döllenmeden sonraki bir-iki haftalık döneme (II) dönemi denir. Bu dönemden sonra genel insan hatlarının belirlendiği, farklılaşmanın %95'in bittiği (III) dönemi yaşanır. Bu dönemin ardından gelen (IV) evresinde cinsiyet belirgin hale gelir.
Doğum öncesi dönemdeki gelişime ilişkin bu açıklamada yer alan I, II, III ve IV rakamlarının yerine getirilmesi gereken kavramlar aşağıdakilerden hangisinde bir arada doğru olarak verilmiştir?
(I / II / III / IV)
Boş Bırak
11 - Bilgi Fiziksel gelişime ilişkin aşağıdaki ifadelerden hangisinin doğru olduğu söylenebilir?
Boş Bırak
12 - Bilgi Ergenlik dönemine ilişkin aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Boş Bırak

2 Yorum

  • abdurrahman atac dedi ki:

    zor sorular

  • 12 soru işarteledim ama 9 doğru 2 yanlış diyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.