"Gelişim Psikolojisi Karma Test 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 41451 kişi bakmış, 14305 kişi ise testi çözmüştür. Testte 3 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Karma Test 2" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Gelişim Psikolojisi Karma Test 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Zihinsel gelişim açısından “kritik dönem" hangi anlama gelir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Gelişimsel bağlamada “olgunlaşma" hangi anlama gelmektedir?
Boş Bırak
3 - Bilgi İki yaşındaki bir çocuk kaydıraktan kaymak istemekte, kendisini tutmaya çalışan annesinin ellerini itmektedir. Çocuğun bu davranışı hangi gelişimsel özellikle açıklanabilir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Somut işlemler dönemindeki bir çocuğa eşit miktarda kilden oluşturulmuş iki top gösterilmiş ve hangisinde daha çok kil olduğu sorulmuştur. Çocuktan, “ikisinde de aynı." yanıtı alındıktan sonra, onun gözü önünde, toplardan biri bozulup üç tane küçük top halinde getirilmiştir.
Bu çocuğun “bu üç küçük topta mı yoksa bozulmayan topta mı daha çok kil var?" sorusuna, aşağıdaki yanıtlardan hangisini vermesi beklenir, neden?
Boş Bırak
5 - Bilgi Araştırmalar, (7-11 yaş) çocukların somut düşünme döneminde olduğunu, soyut düşünmenin ancak (11 yaş ve üstü)’nde gelişmeye başladığını göstermektedir.
Buna göre, aşağıdaki öğretmen davranışlarından hangisi, ilköğretim 3. sınıf düzeyine uygun değildir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Yaşam süreci içerisinde yer alan gelişim sorunlarını en iyi ifade eden seçenek aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Bir çocuk annesinden su isterken “Anne su" diyor. Çocuğun bu sözü, dil gelişimi açısından aşağıdakilerden hangisine örnektir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Diğerleri kadar iyi okuyamayan öğrencisine, “Senin de yakında çok iyi okuyabileceğini biliyorum. Matematik işlemlerinde çok başarılısın. Bunu da yapabilirsin." diyen bir öğretmen Erikson’un “Psikososyal Gelişim Kuramı"na göre, bu sözleriyle hangi gelişimsel soruna çözüm bulmaya çalışmaktadır?
Boş Bırak
9 - Bilgi Sınıf arkadaşlarına göre kısa boylu olan bir 7. sınıf öğrencisini, “Ufaklık, gel buraya." diye çağıran bir öğretmenin bu davranışının gelişim psikolojisi açısından olumsuz olmasının temel nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Bir sınıf öğretmeni okuldaki tüm kutlamalarda, bütün öğrencilerine aktif roller vermiştir. Çocuklar yetenek ve ilgilerine göre, sunuculuk, koro üyeliği, drama, şiir okuma ve halkoyunları alanlarında görev almışlardır.
Öğretmenin bu yaklaşımının gelişim psikolojisi açısından sağlayacağı en önemli yarar aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak

3 Yorum

  • ahmet aksoy dedi ki:

    gelişim psikolojisi karma test soru 4 iki şık aynı..testler fena değil ama daha grift olabilir,emeği geçenlere saygılar

  • 4. soruda a ve c seçeneği arasında ne fark var acaba :)

  • Rabia dedi ki:

    gayet güzel sorular.. teşekkürler...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.