"Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 18487 kişi bakmış, 8107 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 2" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Gelişim Psikolojisi Konu Testi - 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Organizmanın bir organının kendinden bekle­nen belli bir davranışı gösterebilecek biyolojik ve zihinsel yeterliliğe ulaşması aşağıdaki kav­ramlardan hangisi ile adlandırılır?
Boş Bırak
2 - Bilgi Yumurta hücresinin döllenmesinden itibaren anne­nin yaşadığı yer, geçirdiği hastalıklar ya da kazalar bebeğin gelişimi üzerinde etkilidir.
Burada gelişim üzerinde etkisi vurgulanan kav­ram aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Bir çocuğun okuma yazmayı öğrenebilmesi için sa­dece büyümesi ve olgunlaşması yeterli değildir. Bu­nun için çocuğun okuma yazma öğrenmeye istekli olması ve birinin ona nasıl kalem tutacağını, harfleri ve sözcükleri öğretmesi gerekmektedir.
Burada aşağıdaki kavramlardan hangisinin öne­mi vurgulanmaktadır?
Boş Bırak
4 - Bilgi Kişiden belli yaş dönemlerinde gelişim sürecinin bir parçası olarak göstermesi beklenen davranış­ları ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisi­dir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Tek yumurta ikizlerinden olan Eda 11 aylıkken yü­rümeye başlamasına karşın kardeşi İlay ancak 13 aylıkken yürüyebilmiştir.
Bu durumu en iyi açıklayan gelişim ilkesi aşağı­dakilerden hangisidir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Çocuk, bacak kasları hazır olduğunda yürür; yürü­düğü için mutlu olur; mutluluğu belirtmek için sesler çıkarır.
Bu durum aşağıdaki gelişim ilkelerinden hangi­si ile açıklanabilir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Bir gelişim dönemi içerisinde bireyin kazanması gereken davranışları öğrenebilmek adına, çev­resinin etkisine daha açık olduğu dönemi ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Gelişimin sadece çevrenin ürünü olduğu görü­şünü savunan ve kendisine tek yumurta ikizleri verildiğinde birini isterse avukat, diğerini ise hırsız yapabileceğini iddia eden kuramcı aşağı­dakilerden hangisidir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi "olgunlaşma" ile ilgili doğru bir ifadedir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Bebek bekleyen bir çift düzenli olarak doktora git­mektedir. İlk aylarda ultrasonda bebeğin sadece temel yapılarını görebilirken, ilerleyen aylarda par­maklarını, tırnaklarını hatta yüzünün ayrıntılarını görebilmişlerdir.
Bu durum aşağıdaki gelişim ilkelerinden hangi­si ile açıklanabilir?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.