"Gelişim Psikolojisi Test 3" adlı testte 12 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 90716 kişi bakmış, 30368 kişi ise testi çözmüştür. Testte 2 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Test 3" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Gelişim Psikolojisi Test 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Bir psikolog: “0-1 yas arasi, çocugun temel güven duygusunu kazanmasi gerekir. Bu dönemde temel güven duygusu kazanilmadigi takdirde, daha sonra kazanilmasi güçtür.” demektir.
Bu psikolog hangi gelisim ilkesini vurgulamaktadir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Ahmet önceleri bütün basketbolcülerin uzun boyla oldugunu düsünmektedir.Sonralari ise kisa boylu bir basketbol oyuncusu görmüs ve genelde uzun boylu olmalarina ragmen kisa boylu basketbolcü olabilecegini de anlamistir.
Ahmet'in önceki ve sonraki düsünceleri asagidakilerden hangisiyle açiklanabilir?
Boş Bırak
3 - Bilgi 4 yasindaki Ayse oyuncak bebegi balkonda kaldigi için üsüdügünü ve hastalandigini düsünerek oyuncak bebegi içeri almistir.
Ayse’nin bu davranisi Piaget’nin bilissel gelisim açisindan hangi kavramla açiklanir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Çevresel etkilere maruz kalmadan türe özgü organizmadaki biyolojik gelisim sürecine ne denir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Bir çocuk okula geldigi ayni yoldan eve dönebiliyor. Piaget’e göre bu çocuk hangi dönemdedir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Seni dolandirmayan birini sen de dolandirmamalisin
Kohlberg'in ahlak gelisiminde hangi evreye denk gelir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Asagidakilerden hangisi islem öncesi dönemdeki çocuğun ben merkezci oldugunu gösterir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Dersleri çok iyi olmayan ilkögretim 3. Sinif ögrencisine ögretmeni; “senin ilerde basarili olabilecegini biliyorum” demistir.
Ögretmenin bu sözü ile Erikson’un hangi gelisim dönemi vurgulanmistir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Karsilastigi bir kaza sirasinda karsilasilan kisinin sosyal statüsüne bakmaksizin kurtarilacak kisinin hayati önem derecesini göze alan kisi hangi ahlak girisimi dönemindedir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Asagidakilerden hangisi Vygotsky’nin egitim ile ilgili görüslerinden birisi degildir?
Boş Bırak
11 - Bilgi Asagidakilerden hangisi kritik dönemin özelligidir?
Boş Bırak
12 - Bilgi Ayse hanim kizina hiçbir kisitlama getirmiyor ve hiçbir seyine karismiyor. Ayse hanimin bu davranisini asagidakilerden hangisi açiklar?
Boş Bırak

2 Yorum

  • mehmet ali dedi ki:

    çok teşekkürler , çok yardımcı oldu.

  • hatice dedi ki:

    sonuç?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.