"Gelişim Psikolojisi Testi" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Gelişim Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 61198 kişi bakmış, 25126 kişi ise testi çözmüştür. Testte 6 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Gelişim Psikolojisi Testi" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Gelişim Psikolojisi TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Organik nedenlerin yanında anne-babanın sert cezası, ihmali ve aşırı yorgunluk nedeniyle ortaya çıkan davranış bozukluğu aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Çocuğun en etkili ve kolay öğrenmesini, hoş vakit geçirmesini ve dünyayı keşfetmesini sağlayan etkinlik aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Mantıklı düşünme, sayı, zaman, mekan, boyut, hacim ve uzaklık kavramlarının yerleşmeye başladığı dönem aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Genellikle çocukların ilköğretimin ilk yıllarında ve ergenlik döneminde gösterdikleri kişilik özelliği aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi İlköğretim döneminde öğrencilerin kalem, silgi veya diğer araçlarını arkadaşları ile paylaşmaya başlaması toplumsal açıdan çok önemlidir. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanır?
Boş Bırak
6 - Bilgi İlköğretim okullarında yürütülen küme/grup çalışmaları ve eğitsel kol faaliyetleri öğrencilerin en çok aşağıdaki gelişim alanlarından hangisinde etkilidir?
Boş Bırak
7 - Bilgi 2-4 yaş arasındaki bir çocuk ailede ya da okulöncesi eğitim kurumunda çok sayıda soru sorar. Bu dönemde çocuğun soru sormadaki hangi amacı sosyal gelişimini destekleyici sorudur?
Boş Bırak
8 - Bilgi Öğrencilerin kendi cinsinden kişilerle oyun oynamaya yöneldikleri, kızların erkekleri daha çok kaba olarak nitelendirdikleri dönem aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Piaget’ye göre çocuklar 0-2 yaş arasında dili nasıl öğrenir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Öğretmen sınıfa bir soru sorar ve öğrenciler cevabı tamamladıktan sonra bir öğrencinin tahtada problemi arkadaşlarına açıklamasını ister. Bu öğretmen aşağıdaki ilkelerden hangisini kullanmaktadır?
Boş Bırak

6 Yorum

 • zeyd dedi ki:

  4 doğru 6 yanlış atanır mıyım

 • enes dedi ki:

  çok güzel

 • ilker dedi ki:

  ne lan bu

 • ilker dedi ki:

  ne lan bu

 • Uyarınız için teşekkürler Ali Bey. Gerekli düzenleme yapılmıştır.

 • ali dedi ki:

  Bu testin 3 sorusunun cevabı Somut İşlemler dönemi olması gerekli tekrar değerlendirmenizi rica ederim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.