Tebrikler! Testin en başarılı üyesi güney GÜNEYLİ 211 puan
Dış görünüşüyle kızların ilgisini çekemeyen Sedat'ın, okulun tiyatro grubunda çok başarılı olarak istediği ilgiyi çekebilmesi, aşağıda verilen hangi savunma mekanizmasına örnek oluşturur?
Boş Bırak
Altı yaşındaki Ozan'ın annesi, son zamanlarda oğlunun, bedeninin kızlardan neden farklı olduğunu merak ettiğini ve bununla birlikte oğlunun cinsellikle ilgili konulara çok meraklı olduğunu fark etmiştir.
Buna göre Ozan, Freud'un psikoseksüel gelişim kuramına göre, aşağıda verilen hangi dönemde bulunmaktadır?
Boş Bırak
Geçirdiği bir trafik kazasında felç olan ve bu ne­denle ayaklarını kullanamayan bir gencin, kendini okumaya vererek iyi bir edebiyatçı olmaya çalış­ması, aşağıda verilen hangi savunma mekaniz­ması ile açıklanır?
Boş Bırak
Ünlü cinayet romanları yazarı Agatha Christie, çocuk­ken anne-babası tarafından baskıcı bir eğitimle büyü­tülmüş ve bu baskılı eğitimden doğan saldırganlığını yazdığı romanlara yansıtmıştır.
Agatha Christie'nin kullandığı savunma mekaniz­ması aşağıdakilerden hangisi olabilir?
Boş Bırak
Çocukluğunda baskıcı bir eğitimden geçen, şu anda hep anne-babasının beklentilerine göre ya­şamaya çalışan ve mükemmeliyetçi bir kişilik özelliğine sahip olan Şükrü'de, Freud'a göre aşa­ğıda verilen hangi kişilik birimi baskındır?
Boş Bırak
Annesine çok düşkün olan Can büyüyünce annesiyle evleneceğini söylemektedir. Ayrıca evde babası gibi davranmaktadır. Örneğin; babası gibi traş olmaya çalışmakta ve babasının parfümlerini kullanmaktadır.
Freud'a göre, Can aşağıda verilenlerden hangisi­ni yaşamaktadır?
Boş Bırak
Gülçin Hanım, beş yaşındaki oğlu Efe'nin için­de bulunduğu psikoseksüel gelişim döneminin çatışmalarını çözmesine yardımcı olabilmek için aşağıdakilerden hangisini sergilememelidir?
Boş Bırak
Vedat, kendi arzu ve dürtüleriyle hareket etmekle bir­likte, ailesiyle birlikte yaşadığı kasabanın gelenek ve göreneklerine de uygun bir şekilde yaşamaya gayret etmektedir.
Freud'a göre, Vedat'ta aşağıda verilen hangi ki­şilik biriminin baskın olduğunu söylemek müm­kündür?
Boş Bırak
Gül Hanım, eşi Kenan Bey'in her yerde titiz davran­masından, düzene çok fazla önem vermesinden ve bir durumla karşılaştığında karar veremeyen bir tu­tum sergilemesinden çok şikayetçidir.
Kenan Bey'in bu özellikleri, Freud'a göre aşağı­da verilen hangi psikoseksüel gelişim dönemi ile açıklanabilir?
Boş Bırak
Lise öğrencisi olan ve basketbol oynayan Nuri, ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun giydiği ayakkabı markasını tercih etmektedir.
Nuri'nin hangi savunma mekanizmasını kullandı­ğı söylenebilir?
Boş Bırak
Testi Paylaş:

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

5 Yorum

 1. Burçin koçak 23/11/2021 11:41

  İyi bir testi

 2. deneme 23/04/2018 07:40

  8 e olmalı

 3. hanefi 08/01/2015 02:26

  güzel

 4. erkan 02/01/2015 01:46

  güzel

 5. ozan şen 06/11/2014 09:45

  ellerinize sağlık çok faydalı...

Yorum Yaz