"Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3" adlı testte 24 soru vardır. Kpss Öğrenme Psikolojisi kategorisinde yayınlanan teste 10329 kişi bakmış, 3857 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Öğrenme Psikolojisi Karma Test 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Yolda yürürken düşen birinin bu davranışının öğrenme olarak nitelendirilmemesinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir ?
Boş Bırak
2 - Bilgi Bir çocuğun diğerinden daha ileri yaşta olmasına rağmen yürümeyi daha geç öğrenmesi aşağıdakilerden hangisiyle ilişkili bir durumdur ?
Boş Bırak
3 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi klasik koşullanma yoluyla öğrenilmiş bir davranıştır ?
Boş Bırak
4 - Bilgi Klasik koşullanma ile kazanılmış bir tepkinin giderek zayıflaması ve tamamen yok olmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir ?
Boş Bırak
5 - Bilgi "Belli bir ortamda bireyi doyuma ulaştıran belirli bir davranışın aynı ortamda tekrarlanma olasılığı artar." ifadesi aşağıdakilerden hangisini açıklar ?
Boş Bırak
6 - Bilgi I. Sürekli pekiştirme II.Zaman aralıklı pekiştirme III.Oran aralıklı pekiştirme IV.Premack ilkesi         Yazı yazmayı sevmeyen fakat bisiklete binmekten hoşlanan bir çocuğa yazı yazdırabilmek için bisiklete binmeyi pekiştireç olarak kullanmak isteyen bir öğretmen yukarıdakilerden hangisinden ya da hangilerinden yararlanabilir ?
Boş Bırak
7 - Bilgi Sınavlardan önce öğrencilerin daha sıkı çalışmaya başlamaları aşağıdaki pekiştirme tarifelerinden hangisiyle yakından ilgilidir ?
Boş Bırak
8 - Bilgi Bir davranışın gelecekte tekrar edilme sıklığını arttıran davranış sonrası uyarıcılara ne denir ?
Boş Bırak
9 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisinin gözleyenin gözlediği modeli kendisine örnek almasının kolaylaştırıcı işlevi yoktur ?
Boş Bırak
10 - Bilgi Duyusal belleğe gelen bilgilerin anlamlandırılarak yorumlanması işlemi aşağıdakilerden hangisiyle ilgili bir zihinsel etkinliktir ?
Boş Bırak
11 - Bilgi "Çocuk 2+2 yi tahtada toplamayı öğrenmişse yerine oturduğunda bu işlemi yapamayabilir.Çünkü tahtadaki uyarıcı koşullar ile sıradaki koşullar birbirinden farklıdır." görüşünü ileri sürerek eğitimde transferi çok az kabul eden öğrenme kuramının sahibi aşağıdakilerden hangisidir ?
Boş Bırak
12 - Bilgi Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için bireyin dikkatini toplamasına uyarıcıları seçmesine seçtiği uyarıcıları kullanmasına yönelik etkinliklerde bulunması gerektiğini savunan öğrenme kuramı hangisidir ?
Boş Bırak
13 - Bilgi Bilgi işleme modelindeki bilgi depolarından kapasitesi en sınırlı olan hangisidir ?
Boş Bırak
14 - Bilgi Bilgiyi işleme sürecinde en yoğun zihinsel işlemlerin yapıldığı bilgi deposu aşağıdakilerden hangisidir ?
Boş Bırak
15 - Bilgi Geç öğrenilen ve kolay kolay unutulmayan kurallar ve eylemlere ilişkin bilgiler hangi bilgi deposunda saklanırlar ?
Boş Bırak
16 - Bilgi Ödevlerini zamanında yapmayan çocuğun top oynama izninin kaldırılması aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir ?
Boş Bırak
17 - Bilgi Odasının dağınıklığı nedeniyle dikkatini toplayamadığı için ders çalışmayan çocuğun annesi odayı topladıktan sonra çocuk yüksek notlar almaya başlamıştır.Anneni odayı toplaması aşağıdakilerden hangisiyle açıklanır ?
Boş Bırak
18 - Bilgi Karadenizli bir genç kendi yöresinin oyunlarını oynayabilmektedir. Üniversiteye geldiğinde halkoyunları topluluğuna giren genç Karadeniz yöresine ait oyunları daha farklı öğrenmek durumunda kalmış ancak yeni figürleri öğrenmekte zorlanmıştır. Bu durum aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir ?
Boş Bırak
19 - Bilgi Resim bölümüne girmek için kurs alan öğrenci teknikleri zorlanmadan öğrenmektedir. Okula girmeyi başardıktan sonra farklı teknikler öğrenen genç daha önce öğrendiklerini uygulamakta zorlanmaya başlamıştır. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanır ?
Boş Bırak
20 - Bilgi I.Düşük benlik kavramı II.Öğrenilmiş çaresizlik III.Düşük öz yeterlilik IV.Orta düzeyde kaygı             Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri güdülenmeyi olumsuz yönde etkileyen öğrenci ile ilgili etmenlerdendir ?
Boş Bırak
21 - Bilgi Gestalda yaklaşımın öğrenmeye olan en önemli katkısı aşağıdakilerden hangisi olmuştur ?
Boş Bırak
22 - Bilgi Belli bir frekanstaki zil sesine koşullandırılarak salya çıkarmasını öğrenen bir köpek farklı bir frekanstaki zil sesi karşısında salya çıkarmamıştır. Köpeğin bu davranışı aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir ?
Boş Bırak
23 - Bilgi Sınıfta en yüksek notu alan bir öğrenciyi öven bir öğretmen ne türden bir pekiştireç kullanmaktadır ?
Boş Bırak
24 - Bilgi Öğrencilerini sürekli çalışmaya yöneltmek isteyen bir öğretmen hangi pekiştirme tarifesini kullanmalıdır ?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.