"Program Geliştirme Genel Test 7" adlı testte 25 soru vardır. Kpss Program Geliştirme kategorisinde yayınlanan teste 17113 kişi bakmış, 5724 kişi ise testi çözmüştür. Testte 2 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Program Geliştirme Genel Test 7" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Program Geliştirme Genel Test 7Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Belli bir plân ve programa bağlı olmayan, düzensiz eğitim faaliyetlerine verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Belli bir plân ve programa bağlı olan fakat okullarda verilmeyen eğitim faaliyeti aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Bir sosyal bilgiler öğretmeninin sosyal bilimler laboratuarını düzenlemesi, küreleri ve haritalan yerleştirmesi ve konunun işlenmesi aşamalan aşağıdaki ifadelerden hangisiyle açıklanır?
Boş Bırak
4 - Bilgi Bir öğretmenin derste anlattığı konuyu yaşanılan yörenin özellikleri ile eşleştirdiği özellik aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Bir öğretmenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine öğretim programında yer vermemesi eğitim programının hangi özelliğinin ihlal edildiğini gösterir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi program geliştirme yaklaşımlarında bilimsel yaklaşımlar sınıfına girmez?
Boş Bırak
7 - Bilgi Bir fizik öğretmeninin derslerinde kimya, biyoloji gibi disiplinlerden de faydalanması program tasanm ilkelerinden hangisinin kullanıldığını göstermektedir?
Boş Bırak
8 - Bilgi İnkılap Tarihi dersinde Trablusgarp Sa-vaşı'nı anlatan bir öğretmenin Osmanlı Tarihi dersine değinerek Osmanlı'nın son dönemleri hakkında bilgi vermesi öğretmenin hangi program tasanm ilkesini kullandığını gösterir?
Boş Bırak
9 - Bilgi "Bilgilerin kalıcı hale getirilmesi için öğrencinin yaşına ve düzeyine göre tekrarı gereklidir."
diyen bir eğitimci aşağıdaki program tasanm ilkelerinden hangisine vurgu yapmaktadır?
Boş Bırak
10 - Bilgi Öğrenci merkezli program tasanmlan hangi felsefe akımına dayanır?
Boş Bırak
11 - Bilgi Öğretmenin ders sunumunda aktif olduğu, dersler arasında ilişki kurulmayan, sözel etkinlikler üzerinde durulan program tasanm modeli aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
12 - Bilgi I. Mihver dersler merkeze alınır.
II. Diğer dersler mihver derse paralel incelenir.
Yukandaki özellikler aşağıdaki program tasannu modellerinden hangisine aittir?
Boş Bırak
13 - Bilgi Taba'nın "kişi yaşadığını öğrenir" görüşünü esas alan, öğrenmede öğrencinin aktif olması gerektiğini söyleyen program tasannu modeli aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
14 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi program geliştirme çalışma grubunda bulunması gereken bir üye değildir?
Boş Bırak
15 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi program geliştirme danışma grubu üyelerinden değildir?
Boş Bırak
16 - Bilgi Program geliştirme sürecinin ilk basamağı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
17 - Bilgi Program geliştirme amacıyla ihtiyaç belirleme sürecinde en son geliştirilen ve yoğun olarak kullanılan yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
18 - Bilgi Program geliştirirken ihtiyaç saptama aşamasında okul ve eğitim ortamının bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olması gerektiğini savunan yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
19 - Bilgi Aşağıdakilerden hangi yaklaşım en kapsamlı program değerlendirme yaklaşımıdır?
Boş Bırak
20 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi program geliştirme sürecinde hedefler değerlendirilirken sorulacak sorulardan biri değildir?
Boş Bırak
21 - Bilgi Öğretimin hedeflerinin öğrenciler tarafından kazanılıp-kazanılamadığını belirlemede ve hedefleri öğrencide gözlemede kullanılacak ifade aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
22 - Bilgi Bir disiplin ya da çalışma alanında öğrenciye kazandınlması gereken özellikler aşağıdakilerden hangi hedef grubuna girer?
Boş Bırak
23 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi bilişsel hedefe uygun bir davranış değildir?
Boş Bırak
24 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi duyuşsal hedefe uygun bir davranış değildir?
Boş Bırak
25 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi devinimsel hedefe uygun bir davranış değildir?
Boş Bırak

2 Yorum

  • merve dedi ki:

    güzeldi

  • asdsad dedi ki:

    güzeldi la

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.