"Rehberlik Genel Test 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Rehberlik kategorisinde yayınlanan teste 17096 kişi bakmış, 6772 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Rehberlik Genel Test 2" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Rehberlik Genel Test 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Bireylerin çeşitli meslekleri tanımaları ve kendi özelliklerine uygun olan meslekleri seçmeleri, seçtikleri mesleklere hazırlanmaları ve mesleki yönden gelişmeleri amacıyla yapılan yardım hizmetlerine ne ad verilir?
Boş Bırak
2 - Bilgi Başarıyı engelleyen etmenleri azaltma yada ortadan kaldırma çabaları hangi tür rehberlik hizmeti olarak kabul edilir?
Boş Bırak
3 - Bilgi Bireylerin duygusal, sosyal ve kişiler arası uyumsuzluklarına yardım eden rehberlik türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Öğrencinin okul yaşamı ile mesleki yaşamı arasındaki ilişkiyi sağlamada hangi tür rehberlik hizmeti sunulmuş olur?
Boş Bırak
5 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi ‘’Hizmet alanlarına göre rehberlik’’ çeşitlerinden değildir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi işlevine göre rehberlik hizmetlerinden değildir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Rehber öğretmenin koordinatörlüğünde sınıflarda sınıf rehber öğretmenleri tarafından yapılan daha çok eğitsel rehberlik etkinliklerinin yapıldığı rehberlik türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Bireyin kimlik bütünlüğünü kazanması, ergenlik dönemini sağlıklı bir şekilde atlatabilmesi sağlıklı mesleki seçimler yapabilmesi için yapılan yardımları kapsayan rehberlik türü aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Disiplinsizlik ve uyumsuzluk gibi problemleri önceden görüp önlem alma işlemine göre rehberlik hizmetlerinden hangisidir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Öğrencinin ilgi ve yeteneklerine uygun eğitsel kararlar vermesi ve seçim yapması hangi rehberlik çeşidi içerisinde verilen yardımdır?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.