"Kpss Tarih Testi 2" adlı testte 10 soru vardır. Kpss Tarih kategorisinde yayınlanan teste 9325 kişi bakmış, 3491 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Kpss Tarih Testi 2" adlı testin zorluk seviyesi kolay olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Kpss Tarih Testi 2Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Hangisi İngiltere`nin ilk kadın başbakanıdır?
Boş Bırak
2 - Bilgi 3 Eylül 1939’da İngiltere ve Fransa’nın, Polonya’yı işgal eden Almanya’ya savaş ilan etmesiyle başlayan savaş hangisidir?
Boş Bırak
3 - Bilgi 1964`te Rumlar tarafından Kıbrıs`ta şehit edilen pilot yüzbaşı kimdir?
Boş Bırak
4 - Bilgi Hünkar İskelesi Antlaşması`nda Osmanlı Devleti, Rusya bir saldırıya uğrarsa boğazları kapatmayı kabul etmiştir. Bu durumdan büyük ölçüde rahatsız olan devletlerden biri aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi Mondros ateskesinden sonra Maraş, Antep ve Urfa`yı aşağıdaki devletlerden hangisi işgal etmiştir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Tunus 1882 yılında hangi ülke tarafından işgal edilmiştir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Dünya`da metro ilk defa hangi ülkede kullanılmıştır?
Boş Bırak
8 - Bilgi Aşağıdakilerden hangisi I. Dünya Savaşına katılan İttifak devletlerindendir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Mustafa Kemal Atatürk, hangi şehirde dünyaya gelmiştir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Cumhuriyet`in ilk yıllarında, aşağıdaki alanlardan hangisine ekonomik kalkınmada öncelik verilmemiştir?
Boş Bırak

1 Yorum

  • irem dedi ki:

    daha once cozmussunuz dıye hata vermesı hıc hos deıl hem tekrar acısından daha ıyı olur bıızm ıcın hemde cevaplarını bılemedıgımız soruların cevaplarını ogrendıkten sonra aynı testın uzerınden kendımızı deneme fırsatımız olur bunu guncellersenız daha ıyı olucaktır onun dısında guzel bır sıte dıger sıtelerden farklı sorular mevcut soru kapsamı genıs tesekkurler...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.