Tebrikler! Testin en başarılı üyesi Elif Kara 153 puan
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir “yakınma” söz konusudur?
Boş Bırak
"Karşılaştığımız kişilerin ya da durumların iyi yanlarını belirtmekten çok, kötü yanlarını görüp dile getirmeyi yeğleriz." Bu cümlenin anlamına en yakın yargı, aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
"Çağdan çağa yargılar değişiyor; bir süre gölgede kalan, yanlış anlaşılan bir yazar, gün geliyor bir edebiyat hazinesi gibi insanlığı etkiliyor." Aşağıdakilerden hangisi bu cümleye anlamca en yakındır?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerden hangisi, kanıtlanabilirlilik açısından ötekilerden farklı bir nitelik taşımaktadır?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerden hangisinde kişinin kendisine yönelik eleştirisi daha ağır basmaktadır?
Boş Bırak
"Yazar, yapıtlarında dünyayı kendi algıladığı biçimde değil, yarattığı kişilerin gördüğü biçimde anlatma yolunu seçiyor." Bu cümle aşağıdakilerden hangisine anlamca en yakındır?
Boş Bırak
Ünlü bir bilgin şöyle diyor: “Eğer işiniz doğruyu tanımlamaksa süslemeyi başkalarına bırakın.” Burada sözü edilen özdeyişle anlatılmak istenene en yakın açıklama aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisi bir öneri içermektedir?
Boş Bırak
"Aldığım hiçbir ödülün üzerimde şaşırtıcı bir etkisi olmadı." Aşağıdaki cümlelerden hangisi bu cümlenin neden-sonuç yönünden açıklaması olabilir?
Boş Bırak
"Yazınsal yapıtlar,yaşama ayna tutmakla kalmaz, aynı zamanda ona istediği biçimi de verir." Aşağıdakilerden hangisi bu cümlede anlatılmak istenene anlamca en yakındır?
Boş Bırak
Testi Paylaş:

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

2 Yorum

  1. meyli bayraktar 18/02/2016 03:01

    :)

  2. Emin_Koçak
    Emin_Koçak 13/01/2016 12:08

    site çok hoşuma gidiyor hergün 7-8 saat ders çalışıyorum burada

Yorum Yaz