Tebrikler! Testin en başarılı üyesi Zahide Bilge 150 puan
"Eğer yaşam bir yolsa, her zaman yokuş yukarı giden bir yoldur." Aşağıdakilerden hangisi bu cümlede anlatılmak istenene anlamca en yakındır?
Boş Bırak
"Okul öncesi eğitimin, çocuğun gelişiminde büyük önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçek." Aşağıdakilerden hangisi, bu cümlede belirtilen yargının bir gerekçesi niteliğindedir?
Boş Bırak
Televizyonlarda çocuklara yönelik, şiddet içeren çeşitli diziler ve çizgi filmlerle ilgili olarak aşağıda verilen cümlelerden hangisi, ötekilerden farklı bir görüşü dile getirmektedir?
Boş Bırak
Teknik, insanın kendi gereksinimleri bakımından doğada yaptığı bir reformdur. Bu reforma da insanı doğa zorlamıştır." Aşağıdakilerden hangisi burada tanımlanan "teknik" kavramıyla tam ilgili değildir?
Boş Bırak
"Önemli olan, okuduğumuz kitapların sayısı değil, ..." Bu cümlede boş bırakılan yere düşüncenin akışına göre aşağıdakilerden hangisi getirilemez?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde, önerinin gerekçesi de açıklanmıştır?
Boş Bırak
“Gene bahar geldi, açıldı güller” dizesinde, güllerin açılışı baharın gelişine bağlıdır. Aşağıdaki dizelerin hangisinde buna benzer bir durum söz konusudur?
Boş Bırak
Aşağıdaki dizelerin hangisinde yorum söz konusu değildir?
Boş Bırak
Aşağıdakilerden hangisinin sonunda, “Bu nedenle söz konusu yapıt çok okunmuş ve defalarca basılmıştır.” cümlesinin getirilmesi anlam yönünden uygun olmaz?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı vardır?
Boş Bırak
Testi Paylaş:

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

1 Yorum

  1. emel 23/10/2013 04:10

    okuyupta ne oluyo ln sankiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Yorum Yaz