Tebrikler! Testin en başarılı üyesi serdar erol 99 puan
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde söyleyenin düşüncesi, kinayeli bir biçimde dile getirilmiştir?
Boş Bırak
Jean Paul Sartre’ın, “Yazar, neyi yazacağını değil, nasıl yazacağını bilen insandır.” sözünü çok severim. Yazarın bu yargısıyla aşağıdakilerden hangisi arasında anlamca bir yakınlık vardır?
Boş Bırak
"Şiire yaşlı bir şair gibi başlamak, genç bir şair gibi onu sürdürmek gerekir." Bu cümlede anlatılmak istenen, aşağıdakilerden hangisine, anlamca en yakındır?
Boş Bırak
"Burada sözünü etmediğim filmlerin yeterince iyi olmadığı sanılmasın." Aşağıdakilerden hangisi anlam bakımından bu cümleye en yakındır?
Boş Bırak
"Romanlarında yalnızca kendi duygularını, düşlerini yaşadıklarını anlatan romancı, bir tür gizli yaşam öyküsü yazıyor demektir." Aşağıdakilerin hangisi anlam bakımından bu cümleye en yakındır?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “yakınma” anlamı vardır?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde "karşılaştırma” söz konusudur?
Boş Bırak
Aşağıdaki cümlelerin hangisi öznel bir yargıdır?
Boş Bırak
"Çok güçlü ve sınırsız bir hayal gücüne sahip romancılar bile yazarken, kendi anılarından yararlanırlar." Aşağıdakilerden hangisi bu cümlede anlatılmak istenene anlamca en yakındır?
Boş Bırak
"Geleceğe bakmanın en iyi yolu,nereden geldiğinin bilincinde olmaktır; belleğini kaybeden bir halk, ölü bir halktır." Aşağıdakilerden hangisi bu cümlede anlatılmak istenene anlamca en yakındır?
Boş Bırak
Testi Paylaş:

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

3 Yorum

 1. arzu_1994
  arzu_1994 28/07/2012 05:05

  nasıl yanı nasıl iaretleyenını bılmıyormusun sen çok basıt dogru buldugun şıkkı isaretleyeceksın testini bıtıncede çözdum dıye yazan butonu tıklayacaksın bu kadar kendını bukadar kasma bence

 2. yonetici
  yonetici 14/07/2012 11:18

  Merhaba bu yazıya tıklayarak (test nasıl çözülür) testi nasıl çözebildiğinizi öğrenebilirsiniz.

 3. yağmur 14/07/2012 12:48

  ya nasıl işaretleme yapıyoruz ki lütfen söyler misiniz?

Yorum Yaz