"Organik Bileşikler 3" adlı testte 12 soru vardır. YKS Kimya ve Kimya 12 kategorilerinde yayınlanan teste 633 kişi bakmış, 42 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Organik Bileşikler 3" adlı testin zorluk seviyesi zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Organik Bileşikler 3Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi 10 g CaCO3 katısından elde edilen asetilen gazının tam yanması sonucu oluşan CO2 gazı normal koşullarda kaç litre hacim kaplar? (CaCO3 : 100 g/mol)
Boş Bırak
2 - Bilgi 1,35 gram alkin kütlece % 1’lik 800 gram bromlu suyun rengini tamamen gidermektedir. Buna göre alkinin molekül formülü aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir? (H:1, C:12, Br:80)
Boş Bırak
3 - Bilgi
Boş Bırak
4 - Bilgi
Boş Bırak
5 - Bilgi Birbirinin izomeri olan 1’er mol düz zincirli alkadien ve alkin bileşikleri için;
I. Mol kütleleri
II. Bromlu su ile tepkimelerinden oluşan ürünler
III. Yapılarındaki π bağı sayısı
verilenlerden hangileri kesinlikle aynıdır?
Boş Bırak
6 - Bilgi Alkinlerle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Boş Bırak
7 - Bilgi 0,2 molü 13,6 g olan düz zincirli alkinin bir molekülünde kaç tane H atomu bulunur?
Boş Bırak
8 - Bilgi
Boş Bırak
9 - Bilgi
Boş Bırak
10 - Bilgi
Boş Bırak
11 - Bilgi
Boş Bırak
12 - Bilgi
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.