"Belirli İntegral Uygulamaları" adlı testte 12 soru vardır. YKS Matematik, YKS Matematik ve Matematik 12 kategorilerinde yayınlanan teste 500 kişi bakmış, 30 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Belirli İntegral Uygulamaları" adlı testin zorluk seviyesi zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Belirli İntegral UygulamalarıGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi y = ex eğrisi, x = ln3 ve x = ln5 doğruları ve x ekseni arasında kalan kapalı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
Boş Bırak
2 - Bilgi y = cosx eğrisi, x = 0 ve x = π doğruları ve x ekseni arasında kalan kapalı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
Boş Bırak
3 - Bilgi y = x2 eğrisi ile y = 3x doğrusu arasında kalan bölgenin alanı kaç birimkaredir?
Boş Bırak
4 - Bilgi
Boş Bırak
5 - Bilgi Bir doğru boyunca hareket eden ve zamana bağlı hız fonksiyonu V(t) = (3t2+2) m/sn olan bir hareketli ilk 5 saniyede kaç metre yer değiştirmiştir?
Boş Bırak
6 - Bilgi Bir doğru boyunca hareket eden ve zamana bağlı hız fonksiyonu V(t)=(6t-t2) olan bir hareketlinin t = 4 ve t = 9. saniye aralığında aldığı yol toplam kaç metredir?
Boş Bırak
7 - Bilgi y=x2+1 parabolüne orijinden çizilen teğetler ile parabolün sınırladığı bölgenin alanı kaç birimkaredir?
Boş Bırak
8 - Bilgi
Boş Bırak
9 - Bilgi
Boş Bırak
10 - Bilgi
Boş Bırak
11 - Bilgi y=x2-2x eğrisi ile x ekseni arasında kalan bölgenin alanı kaç birimkaredir?
Boş Bırak
12 - Bilgi
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.