"Soğuk Savaş Dönemi 5" adlı testte 12 soru vardır. YKS Tarih, YKS Tarih, Tarih 12 ve Kpss Tarih kategorilerinde yayınlanan teste 952 kişi bakmış, 237 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Soğuk Savaş Dönemi 5" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Soğuk Savaş Dönemi 5Google'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesi ile birlikte başlayan Soğuk Savaş Dönemi’nde dünyada yaşanan gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisi yer almaz?
Boş Bırak
2 - Bilgi Soğuk Savaş Dönemi’nde teknik alanda sağlanan gelişme günlük hayatı daha da kolaylaştırdı. Daha önce lüks olarak algılanan birçok ürün evlerde kullanılmaya başlandı.
Bu dönemde yaygınlık kazanmaya başlayan televizyon kullanımı;
I. Radyo
II. Sinema
III. İnternet
hangilerinin önemini azaltmıştır?
Boş Bırak
3 - Bilgi Hayatı sayısız televizyon, radyo programı ve belgesele konu olan “Rack and Roll” müziğinin kralı olarak da kabul edilen ABD’li şarkıcı, müzisyen ve aktör aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
4 - Bilgi İkinci Dünya Savaşı esnasında ABD’li bilim insanları tarafından tasarlanan, elektrikle çalışan ve elektronik veri işleme kapasitesine sahip ilk bilgisayarın ismi, aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
5 - Bilgi SSCB tarafından uzaya gönderilen, uluslararası rekabeti uzaya taşıyan, dünyanın ilk yapay uydusunun ismi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
6 - Bilgi DNA’nın ikili sarmal yapısını bularak, Nobel Ödülü kazanan bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
7 - Bilgi Soğuk Savaş Dönemi’nde “Sanatta Batı’nın Başkenti” olarak ifade edilen, ABD kenti aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
8 - Bilgi Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin katıldığı bir organizasyon olan Akdeniz Oyunları ilk kez aşağıdaki ülkelerin hangisinde düzenlenmiştir?
Boş Bırak
9 - Bilgi Avrupa’da 1955-1956 yıllarında ilk kez düzenlenen UEFA Şampiyon Kulüpler Kupasını kazanan takım aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
10 - Bilgi Soğuk Savaş Dönemi’nde yaşanan bilimsel gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisinin yer aldığı söylenemez?
Boş Bırak
11 - Bilgi Soğuk Savaş’ın etkili olduğu 1948-1960 döneminde savunma harcamalarına en fazla bütçe ayıran ülke aşağıdakilerden hangisi olmuştur?
Boş Bırak
12 - Bilgi II. Dünya Savaşı’nın Avrupa’da yayılması bilim de olduğu gibi sanat alanında da birçok kişinin Amerika’ya göç etmesine neden oldu. Bu bilim ve sanat insanları arasında; I. Albert Einstein II. Andre Breton III. Andre Masson yukarıdakilerden hangileri yer alır?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.