Tebrikler! Testin en başarılı üyesi KAYHAN TÜFEKÇİ 104 puan
İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesi ile birlikte başlayan Soğuk Savaş Dönemi’nde dünyada yaşanan gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisi yer almaz?
Boş Bırak
Soğuk Savaş Dönemi’nde teknik alanda sağlanan gelişme günlük hayatı daha da kolaylaştırdı. Daha önce lüks olarak algılanan birçok ürün evlerde kullanılmaya başlandı.
Bu dönemde yaygınlık kazanmaya başlayan televizyon kullanımı;
I. Radyo
II. Sinema
III. İnternet
hangilerinin önemini azaltmıştır?
Boş Bırak
Hayatı sayısız televizyon, radyo programı ve belgesele konu olan “Rack and Roll” müziğinin kralı olarak da kabul edilen ABD’li şarkıcı, müzisyen ve aktör aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
İkinci Dünya Savaşı esnasında ABD’li bilim insanları tarafından tasarlanan, elektrikle çalışan ve elektronik veri işleme kapasitesine sahip ilk bilgisayarın ismi, aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
SSCB tarafından uzaya gönderilen, uluslararası rekabeti uzaya taşıyan, dünyanın ilk yapay uydusunun ismi aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
DNA’nın ikili sarmal yapısını bularak, Nobel Ödülü kazanan bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
Soğuk Savaş Dönemi’nde “Sanatta Batı’nın Başkenti” olarak ifade edilen, ABD kenti aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin katıldığı bir organizasyon olan Akdeniz Oyunları ilk kez aşağıdaki ülkelerin hangisinde düzenlenmiştir?
Boş Bırak
Avrupa’da 1955-1956 yıllarında ilk kez düzenlenen UEFA Şampiyon Kulüpler Kupasını kazanan takım aşağıdakilerden hangisidir?
Boş Bırak
Soğuk Savaş Dönemi’nde yaşanan bilimsel gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisinin yer aldığı söylenemez?
Boş Bırak
Soğuk Savaş’ın etkili olduğu 1948-1960 döneminde savunma harcamalarına en fazla bütçe ayıran ülke aşağıdakilerden hangisi olmuştur?
Boş Bırak
II. Dünya Savaşı’nın Avrupa’da yayılması bilim de olduğu gibi sanat alanında da birçok kişinin Amerika’ya göç etmesine neden oldu. Bu bilim ve sanat insanları arasında; I. Albert Einstein II. Andre Breton III. Andre Masson yukarıdakilerden hangileri yer alır?
Boş Bırak
Testi Paylaş:

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

Yorum Yaz