"Katı Basıncı Testi" adlı testte 11 soru vardır. Ygs Fen Bilgisi ve TYT Fen Bilgisi kategorilerinde yayınlanan teste 39516 kişi bakmış, 8584 kişi ise testi çözmüştür. Testte 1 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Katı Basıncı Testi" adlı testin zorluk seviyesi zor olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

Katı Basıncı TestiGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi
Boş Bırak
2 - Bilgi Yatay zemin üzerinde durmakta olan eşit hacimli X, Y, Z cisimlerinin yere uyguladıkları basınçlar sırasıyla P, 2P, P dir.
Cisimlerin taban alanları sırasıyla S, S, 2S olduğuna göre, özkütleleri dX, dY, dZ arasındaki ilişki nedir?
Boş Bırak
3 - Bilgi
(P1 / P2)
Boş Bırak
4 - Bilgi
(PL / PK)
Boş Bırak
5 - Bilgi
Boş Bırak
6 - Bilgi Yükşeklikleri birbirine esit, içleri dolu X, Y silindirleri yatay düzlem üzerine konulduğunda, yere uyguladıkları basınçlar sırasıyla P, 2P oluyor.
Buna göre,
I. X in yere uyguladığı basınç kuvveti, Y ninkinden küçüktür.
II. X in özkütleşi, Y ninkinden küçüktür.
III. X in taban yarıçapı, Y ninkinden büyüktür.
yargılarından hangileri kesinlikle doğrudur?
Boş Bırak
7 - Bilgi
Boş Bırak
8 - Bilgi
Boş Bırak
9 - Bilgi
Boş Bırak
10 - Bilgi
(F / P)
Boş Bırak
11 - Bilgi
Boş Bırak

1 Yorum

  • edede dedi ki:

    cok güzel bir uygulama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.