"Bölünebilme" adlı testte 12 soru vardır. TYT Matematik, Matematik 11 ve Kpss Matematik kategorilerinde yayınlanan teste 504 kişi bakmış, 20 kişi ise testi çözmüştür. Testte 0 yorum vardır. Yorum butonuna tıklayarak yorum yapabilir veya varsa yapılmış yorumları okuyabilir, iftihar butonuna basarak testin başarılı üyelerini görebilirsiniz. "Bölünebilme" adlı testin zorluk seviyesi orta olarak belirlenmiştir. Testi çözmek için soruları okuduktan sonra doğru olduğuna inandığınız cevabı işaretleyin (şıkkın üstüne tıklayarak işaretleme yapabilirsiniz) ve sayfanın en altında bulunan Çözdüm - Cevapları Göster butonuna tıklayın. Ardından soruların üstünde doğru ve yanlışlarınızı görebilirsiniz. Test çözerken kaydedip sonra tekrar çözmek isterseniz üye girişi yaptıktan sonra göreceğiniz Sonra Çöz butonunu kullanabilirsiniz.

BölünebilmeGoogle'da Ara

Bilgi
1 - Bilgi Rakamları farklı beş basamaklı 125ab sayısı 15 ile tam bölünebildiğine göre a’nın alabileceği değerlerin toplamı kaçtır?
Boş Bırak
2 - Bilgi x pozitif bir tam sayı olmak üzere 24 ve x sayılarının en büyük ortak böleni 12 ve en küçük ortak katı 72’dir.
Buna göre x kaçtır?
Boş Bırak
3 - Bilgi
Boş Bırak
4 - Bilgi Semra ve Mustafa’nın sırasıyla 36 ve 54 adet kalemi vardır. Semra ve Mustafa kalemlerini birbirine karıştırmadan ve hiç artmayacak şekilde kutulara yerleştireceklerdir.
Her kutuda eşit sayıda kalem bulunacağına göre en az kaç tane kutuya ihtiyaç vardır?
Boş Bırak
5 - Bilgi Özkan bilyelerini dörder, beşer ve altışar saydığında her seferinde 3 bilyesi artmaktadır.
Buna göre Özkan’ın bilye sayısı en az kaçtır?
Boş Bırak
6 - Bilgi Beş basamaklı 41a7b sayısının 9 ile bölümünden kalan 2 olduğuna göre beş basamaklı 3a2b3 sayısının 9 ile bölümünden kalan kaçtır?
Boş Bırak
7 - Bilgi Uzunlukları 15 m, 20 m ve 25 m olan üç tel parçası eşit uzunlukta ve hiç parça artmayacak şekilde en az kaç tane parçaya ayrılabilir?
Boş Bırak
8 - Bilgi a ve b aralarında asal sayılardır.
EKOK(a, b) =210 olduğuna göre a + b en az kaçtır?
Boş Bırak
9 - Bilgi Taban ayrıtlarının uzunlukları 12 m ve 10 m olan dikdörtgenler prizması şeklinde bir havuzun tabanı birbirine eş ve kenar uzunlukları metre cinsinden tam sayı olan kare fayanslarla hiç boşluk kalmayacak şekilde kaplanacaktır.
Bu iş için en az kaç fayansa ihtiyaç vardır?
Boş Bırak
10 - Bilgi Rakamları farklı dört basamaklı 4a2b sayısı 4 ile tam bölünebilmektedir.
Bu sayının 3 ile bölümünden kalan 1 olduğuna göre a’nın alabileceği kaç farklı değer vardır?
Boş Bırak
11 - Bilgi Tuğçe elindeki şekerleri beşerli, sekizerli ve on ikişerli gruplara ayırırsa her defasında 3 şeker artmaktadır.
Tuğçe’nin 300’den fazla şekeri olduğuna göre en az kaç şekeri vardır?
Boş Bırak
12 - Bilgi Üç farklı gemiden birincisi 36, ikincisi 48 ve üçüncüsü 72 günde bir sefere çıkmaktadır.
Bu üç gemi birlikte sefere çıktıktan en az kaç gün sonra tekrar birlikte sefere çıkarlar?
Boş Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.